Matoušek po výhre v Košiciach: Zápas sme brali ako play off

Na snímke Tomáš Matoušek
Na snímke Tomáš Matoušek — Foto: TASR/Branislav Račko

Pre tímy to bolo posledné šieste vzájomné stretnutie v základnej časti a nasadenie oboch mužstiev pripomínalo play off.

Košice 20. februára (TASR) - Šláger 47. kola Tipsport Ligy medzi HC Košice a HC'05 iClinic Banská Bystrica priniesol zaujímavý hokej. Strelci síce vtesnali svoje zásahy medzi 10. a 12. minútu prvej tretiny, no absenciu gólov v ďalšom priebehu tímy vykompenzovali vysokým nasadením a bojovnosťou. Nechýbali ani emócie, ktoré najviac vzplanuli v 52. minúte medzi košickým obrancom Martinom Dudášom a banskobystrickým útočníkom Tomášom Matoušekom.

Pre tímy to bolo posledné šieste vzájomné stretnutie v základnej časti a nasadenie oboch mužstiev pripomínalo play off. Hoci sa po zápase nemohlo zmeniť tabuľkové postavenie prvej Banskej Bystrice ani tretích Košíc, tímy sa prezentovali bojovným hokejom. "Na tento zápas sme sa sústredili, akoby to bolo play off. V takom duchu sme ho aj odohrali, hoci nás môže mrzieť veľmi veľa vylúčených. To nám vzalo mnoho energie, no chlapci v oslabeniach urobili skvelú prácu," poznamenal útočník Banskej Bystrice Tomáš Matoušek.

K víťazstvu 2:1 síce neprispel kanadským bodom, no na ľade ho bolo vidieť. Prezentoval sa svojou typickou hrou, ktorou išiel súperovým hráčom "pod kožu". V tretej tretine sa dostal do potýčky s mohutným obrancom domácich Dudášom, po ktorej si obaja vyslúžili trest na 2+2 minúty. "Patrí to k hokeju. Ja som ani nechcel ísť do potýčky, no už keď som v nej bol, tak som nemohol cúvnuť. V podstate sa nič nestalo. S Dudášom sa už dlhšie poznáme, keďže hráme podobným štýlom hokeja. Počas zápasu si dáme "telo", celkovo k našej hre patria aj emócie. Po zápase sme si podali ruky a ideme ďalej," uviedol Matoušek pre TASR. Jeho tím napokon odišiel z Košíc spokojnejší. Keďže Nitra vyhrala nad Liptovským Mikulášom, náskok "baranov" pred majstrom sa nezvýšil, no narástol aspoň ich odstup od tretích Košíc. Ten je po 47. kole už jedenásťbodový. "Bolo to ťažké. V nedávnom období sme mali tri zápasy so silnými súpermi ako Žilina, Nitra a teraz Košice. Celkovo bol zápas bojovný a nikto nikomu na ľade nič nedaroval. Bolo to o jednom góle a som rád, že tento kvalitný zápas mal pre nás šťastný koniec," dodal Matoušek.