Slovenskí hokejisti vybojovali na EYOF bronz po triumfe nad Francúzmi

O zlato sa na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) pobijú reprezentanti Bieloruska a Ruska.

Ilustračná snímka — Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Erzurum 17. februára (TASR) - Slovenskí hokejisti získali na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže v tureckom Erzurume bronzové medaily. V piatkovom súboji o 3. miesto zdolali Francúzsko po dráme 3:2. O zlato sa vo finále pobijú reprezentanti Bieloruska a Ruska.

Slovenskí hokejisti zaznamenali na EYOF jedno víťazstvo a dve prehry. Najprv v B-skupine podľahli Bielorusom 1:3, v semifinále potom nestačili na Rusko (2:4) a na záver si v dueli o bronz poradili s "Les Bleus".

V piatok boli na EYOF v akcii aj ďalší slovenskí reprezentanti. V alpskom lyžovaní sa išla súťaž družstiev, v ktorej obsadil tím v zložení Zuzana Jakubčová, Andrea Šafáriková, Miroslav Jaroščák a Denis Mažgút delené piate miesto. Slováci najprv v osemfinále s Dánmi vyhrali všetky svoje jazdy a zvíťazili 4:0, vo štvrťfinále však rovnakým pomerom podľahli neskorším strieborným medailistom Slovincom.

V biatlonovej miešanej štafete (2x6 km-2x7,5 km) skončilo slovenské družstvo v zložení Veronika Haidelmeierová, Henrieta Horvátová, Tomáš Sklenárik a Lukáš Ottinger na ôsmom mieste.

Súťaž miešaných štafiet bola na programe aj medzi bežcami na lyžiach, Slováci (Dominik Číž, Kristián Klouda, Lucia Michaličková a Zuzana Šefčíková) v nej skončili na deviatej priečke.

Ľadový hokej

zápas o 3. miesto:

SR - Francúzsko 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly: 37. a 59. Pauliny, 8. Hudec - 58. Gallet, 60. Bruche, 100 divákov.

Beh na lyžiach

4x5 km miešaná štafeta: 1. Rusko 50:53,1 min., 2. Fínsko +34,8, 3. Francúzsko +59,8, ..., 9. SR +6:38,9 (Dominik ČÍŽ, Kristián KLOUDA, Lucia MICHALIČKOVÁ, Zuzana ŠEFČÍKOVÁ)

Biatlon

miešaná štafeta 2x6 km-2x7,5 km: 1. Rusko 1:16:39,3 h. (0+11), 2. Francúzsko +49,0 (2+9), 3. Fínsko +1:57,9 (1+8), ..., 8. SR (Veronika HAIDELMEIEROVÁ, Henrieta HORVÁTOVÁ, Tomáš SKLENÁRIK, Lukáš OTTINGER) +5:03,5 (0+7)

Alpské lyžovanie

súťaž družstiev (paralelný slalom miešaných tímov): 1. Rusko, 2. Slovinsko, 3. Francúzsko, ..., 5. SLOVENSKO (Zuzana JAKUBČOVÁ, Miroslav JAROŠČÁK, Denis MAŽGÚT, Andrea ŠAFÁRIKOVÁ)

Šortrek

dievčatá na 1000 m:

finále: 1. Kamila Stormowská (Poľ.) 1:44,485 min., 2. Vera Rasskazovová (Rus.) +0,052, 3. Patrycja Markiewiczová (Poľ.) +0,299, ..., 12. Sandra TRUSOVÁ najlepší čas: 1:39,314, 15. Ema ZELINSKÁ (obe SR) 1:45,203 - obe vypadli vo štvrťfinále

Slovenku vyhlásili za jednu zo 100 najvplyvnejších žien vo Švajčiarsku.…

Preraziť v zahraničí nie je jednoduché. Rodáčke z Nitry sa to však…