Mladík zobral k sebe domov zomierajúcu susedu, aby v posledné dni svojho života nebola sama
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Mladík zobral k sebe domov zomierajúcu susedu, aby v posledné dni svojho života nebola sama

Nikto by nemal byť sám, a to by si povedal aj herec Chris Salvatore, ktorý sa rozhodol zobrať k sebe domov svoju ťažko chorú susedu. Stali sa z nich najlepší priatelia a pri srdci ho hreje pocit, čo pre starú dámu urobil.

Norma a Chris. — Foto: Instagram/chrissalvatore

LOS ANGELES 17. februára - Svet, a nielen ten filmový, momentálne ospevuje mladého herca Chrisa Salvatora. Ten sa totiž rozhodol spríjemniť posledné týždne života svojej susede, keď sa dozvedel, že sa prestala liečiť na leukémiu.

Do poslednej chvíle

Chris (31) si vzal k sebe domov susedku Normu, ktorá nakoniec umrela vo veku 89 rokov. Ale posledné chvíle svojho života prežila v príjemnej spoločnosti mladíka, ktorý sa o ňu staral ako o kráľovnú. Nebola teda sama a bolo o ňu dokonale postarané. Napokon, Chris sa stal doslova jej opatrovateľom, no robil to rád a so starou dámou sa často fotil. Na ich tvárach bolo vidno, že sa zo spoločnej prítomnosti tešia. „Všetci sme stvorení milovať a všetci túžime byť milovaní,“ vyhlásil Chirs.

Chirs a Norma sa predtým poznali dlhšie, priateľmi sa stali pred štyrmi rokmi, keď sa herec prisťahoval do blízkosti jej bytu, respektíve oproti. Najprv žartovala, že si môžu zamávať z okna, zanedlho sa už stretávali pravidelne pri poháriku šampanského. Starenka ho nazývala svojím vnukom, ktorého nikdy nemala.

Boli z nich najlepší priatelia.
Boli z nich najlepší priatelia. Foto: Instagram

Leukémiu jej diagnostikovali pred 10 rokmi a Chris jej od začiatku, ako sa spoznali, pomáhal financovať liečbu. Aj vtedy, keď si ju vzal k sebe domov, sa jej snažil zabezpečiť všetko potrebné, aby jej nič nechýbalo. Stalo sa tak po tom, ako lekári povedali, že nemôže žiť sama, informuje portál Metro. A ostal s ňou až do úplného konca. Zároveň tak je tak ukážkovým príkladom toho, ako krásne môžu mladí vychádzať so starými ľuďmi.

Už ste čítali?

Mladý Taiwančan prešiel Slovensko krížom-krážom a natočil úžasné…

Prišiel až z Taiwanu, aby precestoval celé Slovensko. Svoje potulky po mestách,…

Študentky založili na fakulte vlastný bufet. Podporujú domácich…

Študenti študentom. Aj tak by sa dal charakterizovať bufet Veget, v ktorom sa…

Otvorili obchodný dom, kde kúpite len opravené a použité veci.…

Nablýskané a hypermoderné nákupné centrá sú…

Počas extrémnych pretekov zachránila život súperovi. Mimoriadny…

V rýchlom rozhodovaní pri záchrane ľudského života jej pomohol…