Perinbaba sa vracia! Jakubisko pod Tatrami oživí obľúbenú rozprávku
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Perinbaba sa vracia! Jakubisko pod Tatrami oživí obľúbenú rozprávku

Diváci sa dočkajú zázraku, ktorý pre nich režisér Juraj Jakubisko opäť chystá. Oživenie Perinbaby je iba jedným z prekvapení.

Ilustračné foto z prvého dielu slovenskej rozprávky Perinbaba — Foto: reprofoto/YouTube

KEŽMAROK 17. februára - Všetci milovníci Perinbaby sa dočkali dobrej správy. Prípravy druhého dielu sú totiž v plnom prúde a s natáčaním by sa malo začať už túto sobotu. Obľúbená filmová rozprávka sa tak opäť objaví na obrazovkách a dozvieme sa, čo sa stalo potom.

Dlho očakávané natáčanie

Už pred rokom sa hovorilo o tom, že sa začne toto pokračovanie natáčať, kvôli nepriazni počasia sa však odložilo, pretože minuloročná zima nevystihovala tú pravú zimnú atmosféru. Aj tento rok si však budú filmári pomáhať snežným delom, pomocou ktorého budú zasnežovať prostredie, uviedla TASR. Zdá sa, že dlho očakávanému natáčaniu však už, našťastie, nemôže nič zabrániť. Filmový štáb sa včera presunul do Kežmarku a práve v tomto historickom meste padne prvá klapka.

Zázrak pre divákov

Náročné herecké konkurzy sa realizovali nielen na Slovensku, ale aj v susednom Česku, pričom herca, ktorý by obsadil hlavnú postavu hľadali takmer rok, uviedla TASR. Hlavným hrdinom Lukášom sa tak stane mladý herec Lukáš Frlajs. Okrem neho však v rozprávke uvidíte aj mnohé tváre, ktoré ste si obľúbili už v prvom dieli. Vďaka modernej technológii oživia Perinbabu aj Zubatú. Režisér Juraj Jakubisko chce prostredníctvom modernej technológie pre divákov urobiť "zázrak" a tieto nesmrteľné bytosti urobiť opäť nesmrteľnými. Pôvodné herečky sa tak opäť objavia na filmovom plátne. "Jednu z premien Zubatej si zahrá pani Ľudmila Swanová a Perinbabou bude opäť Giulietta Masina," cituje Jakubiska TASR. Do filmu si tiež vyberali spomedzi tisícky záujemcov mnohých komparzistov, hudobníkov či skutočných remeselníkov, ktorí si v rozprávke zahrajú.

O čom bude?

Prvý diel rozprávky sa skončil svadobným tancom Jakuba s Alžbetkou pred starým mlynom. Druhý diel na to plynule nadviaže. "Dvojka sa začína v starom mlyne, kde Alžbetka dáva svojmu synovi Lukášovi na krk medailón a posiela ho do sveta. Pokračovanie rozprávky je o putovaní Lukáša svetom, o hľadaní šťastia a lásky," informovala TASR Deana Jakubisková, riaditeľka produkčnej spoločnosti J&J Jakubisko Film Europe Production, s. r. o. Ostáva nám teda dúfať, že všetko bude prebiehať hladko a Perinbaba II. sa čoskoro dostane na svetlo sveta.

Ak si chcete pripomenúť a zaspomínať na prvý diel Perinbaby, nemusíte čakať do Vianoc, kedy ju tradične reprízujú. Môžete si ho pozrieť aj v tomto videu:

Už ste čítali?

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…

Hrobár Ľubor: Vyťali stromy a z citorínov robia kolotočiarske…

Počas rokov práce zažil všeličo, od opitého farára, cez splašené…

Slovenku vyhlásili za jednu zo 100 najvplyvnejších žien vo Švajčiarsku.…

Preraziť v zahraničí nie je jednoduché. Rodáčke z Nitry sa to však…