EURÓPSKA LIGA: Kodaň zdolala Razgrad, Greguš dostal červenú kartu

Hráč Gentu Samuel Gigot (vľavo) a hráč Tottenhamu Dele Alli v súboji o loptu v prvom zápase 16-finále Európskej ligy vo futbale KAA Gent - Tottenham Hotspur v Gente 16. februára 2017. — Foto: TASR/AP

O prekvapenie sa postarali hráči belgického Gentu, ktorí si doma poradili s favorizovaným Tottenhamom Hotspur

Bratislava 16. februára (TASR) - V úvodnom 16-finálovom zápase Európskej ligy UEFA 2016/2017 zvíťazili futbalisti Krasnodaru nad Fenerbahce Istanbul 1:0. Na súpiske tureckého tímu chýbal pre trest slovenský reprezentačný stopér Martin Škrtel, nezmestil sa na ňu ani jeho krajan Miroslav Stoch. O triumfe ruského zástupcu rozhodol gól švédskeho útočníka Viktora Claessona už zo 4. minúty. Duel rozhodovalo trio slovenských arbitrov - hlavný Ivan Kružliak s asistentmi Martinom Balkom a Tomášom Somolánim.

Futbalisti ruského FK Rostov si vytvorili výbornú pozíciu pred odvetou, keď vo štvrtok na vlastnom ihrisku zvíťazili nad Spartou Praha vysoko 4:0. Domáci otvorili skóre v 15. minúte, keď sa presadil Miha Mevlja. Ďalšia rana pre Spartu prišla po polhodine, keď po druhej žltej karte musel ísť predčasne pod sprchy Tiemoko Konate. Ruský tím využil presilovku na ďalšie tri góly, o ktoré sa postarali Dmitrij Poloz, Christian Noboa a Sardar Azmoun.

Z triumfu sa tešil aj slovenský stredopoliar Ján Greguš, keď jeho Kodaň zvíťazila na trávniku bulharského Ludogorca Razgrad 2:1. O góly hostí sa postarali Anicet, ktorý si strelil vlastný, a v druhom polčase Youssef Toutouh. V 81. minúte korigoval stav Claudiu Keseru. Greguš, ktorý nastúpil na ihrisko v 72. minúte, sa v závere takmer postaral o drámu, keď v 90.+6 minúte videl po druhej žltej červenú kartu, no domácim už neostal čas na vyrovnanie. Kodaň natiahla svoju sériu bez prehry na 13 zápasov.

Ďalší slovenský legionár Lászlo Bénes chýbal na lavičke Borussie Mönchengladbach a tá prehrala na domácom štadióne s ACF Fiorentina 0:1 gólom Federica Bernardeschiho zo 44. minúty. O prekvapenie sa postarali hráči belgického Gentu, ktorí si doma poradili s favorizovaným Tottenhamom Hotspur tesne 1:0. O presný zásah sa postaral v 59. minúte Jeremy Perbet.