LIGA MAJSTROV: Wenger po debakli v Mníchove: Všetko bolo zlé

Tréner Arsenalu Londýn Arsen Wenger.
Tréner Arsenalu Londýn Arsen Wenger. — Foto: TASR/AP

Tréner Arsenalu Londýn po debakli v Mníchove hromžil.

Berlín 16. februára (TASR) - Futbalisti Arsenalu Londýn sa v Lige majstrov hotovali prelomiť kliatbu menom Bayern Mníchov. Po debakli 1:5 v úvodnom osemfinálovom dueli v Allianz aréne ich však v odvete čaká sizyfovská úloha. Po prvom polčase hrali na pôde nemeckého majstra 1:1, no v druhom dejstve sa ich obrana zrútila ako domček z karát a nebyť viacerých skvelých zákrokov kolumbijského brankára Davida Ospinu, mohli inkasovať ešte väčší prídel.

Tréner "kanonierov" Arsene Wenger po záverečnom hvizde hromžil. "Tu neobstoja žiadne výhovorky, jednoducho všetko sme robili zle. Je šokujúce prehrať v osemfinále takýmto spôsobom, za výkon v druhom polčase sme si však nič iné ani nezaslúžili. V takýchto stretnutiach musíte byť maximálne koncentrovaní celých 90 minút, no my sme po úvodnej štyridsaťpäťminútovke akoby ani neboli na ihrisku. Po treťom inkasovanom góle sme sa úplne zosypali, naša organizácia hry bola žalostná," čertil sa Wenger.

Dvoma gólmi sa v drese Bayernu blysol Thiago Alcantara. "Prvý polčas bol náročný, ťažko sme sa dostávali cez obranu súpera. Po zmene strán sme k zápasu pristúpili oveľa aktívnejšie. Povedali sme si v kabíne, že musíme uhrať výsledok, ktorý nám zaručí dobrú východiskovú pozíciu pred odvetou a predviedli sme gólový uragán. Bol to z našej strany vynikajúci výkon," uviedol Thiago pre Sky TV. Bayern vyradil Arsenal v osemfinále LM v rokoch 2005, 2013 i 2014.

Bavori sú blízko, aby v konfrontácii s londýnskym tímom uspeli aj po štvrtý raz, tréner Carlo Ancelotti však tlmí prílišný optimizmus. "Odohral sa zatiaľ iba jeden zápas. Máme štvorgólový náskok, no Arsenal urobí v odvete všetko, aby oživil postupové nádeje. Ešte nemáme postup v suchu," zdôraznil taliansky kouč. Kapitán Bayernu Philipp Lahm verí, že jeho tím už postup z rúk nepustí. "Sme vo veľmi dobrej pozícii a bolo by hriechom, keby sme to prešustrovali," prízvukoval majster sveta z roku 2014, ktorý po sezóne ukončí aktívnu hráčsku kariéru.