NHL: Cehlárik debutoval za Boston výhrou nad Vancouverom

Hráč Vancouver Canucks' Alexandre Burrows (14) v súboji o puk s hráčom Boston Bruins Slovákom Petrom Cehlárikom (83), 11.2. 2017. — Foto: TASR AP

Dvadsaťjedenročný slovenský hráč nastúpil v druhej formácii Bruins. Boston vyhral 4:3. Po chorobe už v drese domácich nastúpil aj kapitán Zdeno Chára.

New York 12. februára (TASR) - Slovenský hokejista Peter Cehlárik zažil v sobotu svoju premiéru v zámorskej NHL. Dvadsaťjedenročný útočník debutoval v domácom súboji Bostonu proti Vancouveru, ktorý vyhrali Bruins 4:3.

Cehlárik nastúpil v druhom útoku po boku českej dvojice David Krejčí, David Pastrňák. Bodovo sa nepresadil, ale bol na ľade pri víťaznom góle, ktorého autorom bol v 58. minúte Pastrňák. Odchovanec žilinského hokeja odohral pri svojom debute takmer 14 minút. "Užil som si to, som rád, že sme vyhrali. Ráno pred zápasom som bol trochu nervózny, ale na ľade som sa sústredil už len na svoj výkon. So spoluhráčmi v útoku som absolvoval dva tréningy. Na ľade sme spolu komunikovali, myslím, že spolupráca fungovala," vravel po stretnutí Cehlárik, ktorý začal aktuálnu sezónu na farme Bostonu v AHL. V drese mužstva Providence Bruins odohral 40 zápasov s bilanciou 18 gólov a 15 asistencií. Do A-tímu Bruins ho povolali začiatkom týždňa, štvrtkový duel proti San Jose sledoval ešte z tribúny. "Aspoň som mal príležitosť sledovať hru mužstva, ako sú hráči rozostavení, ako fungujú lajny. Myslím, že mi to pomohlo v príprave na dnešný duel," dodal mladý útočník. Stal sa celkovo 84. Slovákom, ktorý nastúpil v prestížnej profilige, v tejto sezóne je 13. hráčom v NHL spod Tatier.

Po chorobe už v drese domácich nastúpil aj kapitán Zdeno Chára, odohral takmer 22 minút. Boston dosiahol dôležité víťazstvo v snahe prebojovať sa do play off, aktuálne mu v tabuľke Východnej konferencie patrí siedme miesto.

V 13-zápasovom programe v noci na nedeľu sa zo slovenských korčuliarov bodovo presadil len Richard Pánik, no o to výraznejšie. Na triumfe Chicaga nad Edmontonom v pomere 5:1 sa podieľal dvoma gólmi a jednou asistenciou. "Jastrabi" aj vďaka Pánikovi natiahli šnúru výhier na päť.

Slovenského útočníka vyhlásili za prvú hviezdu duelu. V 6. minúte vyrovnal na 1:1, o štyri minúty neskôr asistoval pri víťaznom góle Patricka Kanea. V závere druhej tretiny sa presadil strelecky po druhý raz, keď do siete dorazil strelu kapitána Jonathana Toewsa. "Máme štyri vyrovnané útoky, každý hráč môže skórovať. Myslím, že momentálne hráme svoj najlepší hokej. Teraz máme niekoľko dní na oddych. Chceme ich využiť v náš prospech, aby keď sa vrátime na ľad, boli sme pripravení ešte viac," citoval ligový web Pánika.

Sumáre NHL:

BOSTON BRUINS - VANCOUVER CANUCKS 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Góly: 14. Miller (Spooner, Vatrano), 20. Vatrano (Krejčí, Krug), 43. Miller (Hayes, Vatrano), 58. Pastrňák (Krejčí, McQuaid) - 5. Horvat (Hansen, Burrows), 40. Burrows (Hansen, Horvat), 55. Granlund (Edler, Hutton). Brankári: Chudobin - Miller, strely na bránku: 30:32, 17.565 divákov.

OTTAWA SENATORS - NEW YORK ISLANDERS 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Góly: 5. Stone (Karlsson), 25. Smith (Turris, Phaneuf), 28. Pageau (Pyatt). Brankári: Anderson - Greiss, strely na bránku: 24:33, 18.211 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - SAN JOSE SHARKS 2:1 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 47. Provorov (MacDonald, Voráček), 62. Simmonds - 50. Marleau (Labanc, Thornton). Brankári: Neuvirth - Dell, strely na bránku: 35:24, 19.910 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - FLORIDA PANTHERS 4:7 (1:1, 2:4, 1:2)

Góly: 10. Josi, 27. Arvidsson (Ellis, Josi), 38. Arvidsson (Ellis), 59. Arvidsson (Weber, Järnkrok) - 5. Jágr (Yandle, Huberdeau), 26. Jokinen (Trocheck), 28. Bjugstad (Sgarbossa, Pysyk), 28. Trocheck, 30. Barkov (Huberdeau), 43. Huberdeau (Petrovic), 60. Trocheck (Jokinen, Smith). Brankári: Rinne (28. Saros) - Luongo, strely na bránku: 30:37, 17.113 divákov.

DALLAS STARS - CAROLINA HURRICANES 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

Góly: 1. Lindell, 6. Eaves (Eakin, Jamie Benn), 7. McKenzie, 38. Eaves (Faksa, Jamie Benn), 51. Cracknell (McKenzie) - 26. Aho (Lindholm, Staal), 46. Faulk (Lindholm, Staal). Brankári: Lehtonen - Ward, strely na bránku: 27:24, 17.864 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - DETROIT RED WINGS 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 10. Jenner (Dubinsky), 32. Atkinson (Jenner, Dubinsky) - 17. Vanek (Zetterberg, Helm). Brankári: Bobrovskij - Mrázek, strely na bránku: 39:36, 19.143 divákov.

MONTREAL CANADIENS - ST. LOUIS BLUES 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Góly: 17. Weber (Pacioretty), 33. Pacioretty (Beaulieu, Pateryn) - 4. Berglund (Pietrangelo, Schwartz), 28. Perron (Lehterä, Shattenkirk), 40. Berglund (Bouwmeester, Pietrangelo), 59. Berglund (Perron, Schwartz). Brankári: Montoya - Allen, strely na bránku: 30:22, 21.288 divákov.

NEW YORK RANGERS - COLORADO AVALANCHE 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Góly: 3. Klein (Skjei, Lindberg), 43. Klein (Fast, Lindberg), 46. Nash (Stepan, McDonagh), 59. Hayes (Grabner, Miller) - 20. Landeskog (MacKinnon, Ťutin), 24. Mitchell (Comeau, Iginla). Brankári: Lundqvist - Pickard, strely na bránku: 30:34, 18.006 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - BUFFALO SABRES 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)

Góly: 36. Marner (Bozak, Zajcev) - 5. Kane (Reinhart, Eichel), 6. Reinhart (Okposo, Eichel), 19. Kane (Eichel, Falk). Brankári: Andersen - Lehner, strely na bránku: 44:23, 19.427 divákov.

WINNIPEG JETS - TAMPA BAY LIGHTNING 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Góly: 52. Trouba (Byfuglien, Wheeler) - 13. Point (Drouin), 18. Boyle (Hedman, Dotchin), 23. Palát (Point, Šustr), 60. Hedman (Palát, Paquette). Brankári: Hellebuyck - Bishop, strely na bránku: 33:30, 15.294 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - ANAHEIM DUCKS 6:4 (3:0, 1:2, 2:2)

Góly: 7. Oshie (Johansson, Bäckström), 15. Bäckström (Ovečkin, Oshie), 18. Wilson (Winnik, Beagle), 33. Winnik, 58. Sanford (Connolly, Niskanen), 60. Johansson (Bäckström) - 28. Silfveberg (Cogliano, Getzlaf), 38. Lindholm (Getzlaf, Silfveberg), 50. Kesler (Fowler), 52. Getzlaf (Fowler, Bieksa). Brankári: Holtby - Gibson, strely na bránku: 39:22, 18.506 divákov.

ARIZONA COYOTES - PITTSBURGH PENGUINS 4:3 pp (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)

Góly: 27. Rieder, 29. Hanzal (Vrbata, Ekman-Larsson), 44. Hanzal (Ekman-Larsson, Domi), 65. Murphy (Burmistrov) - 26. Archibald (Fehr, Kühnhackl), 55. Archibald, 60. Kessel (Guentzel, Letang). Brankári: Smith - Fleury, strely na bránku: 25:30, 15.879 divákov.

EDMONTON OILERS - CHICAGO BLACKHAWKS 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Góly: 5. Maroon (McDavid) - 6. PÁNIK (Schmaltz, Seabrook), 10. Kane (PÁNIK, Toews), 29. Van Riemsdyk, 39. PÁNIK (Toews, Kane), 56. Anisimov (Kane, Campbell). Brankári: Talbot (41. Brossoit) - Darling, strely na bránku: 31:25, 18.347 divákov.

Andrej Sekera (Edmonton) 18:51 0 0 0 -1 2 0

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/