Hokej: Slovenskí olympionici prehrali s Francúzskom na turnaji v Grazi

Tréner slovenského Olympijského tímu Marcel Ozimák.
Tréner slovenského Olympijského tímu Marcel Ozimák. — Foto: TASR - Pavel Neubauer

Slováci si v 28. vzájomnom stretnutí s Francúzskom zapísali piatu prehru, na konte majú aj 20 víťazstiev a tri remízy.

Graz 11. februára (TASR) - Slovenský Olympijský tím neuspel ani vo svojom druhom zápase na turnaji Euro Ice Hockey Challenge v rakúskom Grazi. Zverenci trénera Marcela Ozimáka nestačili po úvodnej prehre s domácou reprezentáciou (1:2 pp) v piatkovom stretnutí na Francúzsko, ktorému podľahli 1:3.

Turnaj zakončia v sobotu proti Nórom.

Euro Ice Hockey Challenge /Graz/:

Olympijský tím Slovenska - Francúzsko 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Góly: 55. Sukeľ - 8. S. Treille (Lamperier, Fleury), 13. Y. Treille (Lamperier, Texier), 53. Texier (Lamperier). Rozhodovali: Nikolič, Smetana – Kaspar, Sparer (všetci Rak.), vylúčenia: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, strely na bránku: 19:30, 117 divákov.

zostavy:

Olympijský tím Slovenska: Baroš – Bačík, Rais, Koch, Hraško, Rosandič, Dinda, Grman, Holenda - Štrauch, Krištof, Gríger - Sukeľ, Puliš, P. Zuzin - Matoušek, Boltun, Skalický - Lichanec, Hlinka

Francúzsko: Ylonen – Trabichet, Chakiachvili, Janil, Lamperier, Raux, Baazzi, Da Costa, Rech – Fleury, Bouvet, S. Treille – Y. Treille, Texier, Ville – Valier, Ritz, Perret – Berthon, Thillet, Douay

Slovenskí reprezentanti odštartovali úvodnú tretinu zle a počas celého jej priebehu ťahali za kratší koniec. Už po 25 sekundách išiel na trestnú za podrazenie Štrauch a Francúzi sa prvýkrát dostali do výraznejších príležitostí, no početnú výhodu nevyužili. Následne neuspeli v hre 5 na 4 ani zverenci trénera Marcela Ozimáka. Prvý gól prišiel v 8. minúte, keď sa po spolupráci Lamperiera so Sachom Treillem presadil druhý menovaný. Slovákom ubralo sily ďalšie oslabenie a v 13. minúte inkasovali opäť. Tentoraz prekonal Baroša druhý z bratskej dvojice Treilleovcov, starší Yorick. Aj v ďalších minútach mali viac z hry Francúzi, ktorí v úvodnom dejstve prestrieľali súpera vysoko 14:4.

Dominancia hráčov "galského kohúta" pokračovala aj na začiatku druhej tretiny, keď si vypracovali dve veľké šance, no Slovákov zachránil Baroš. Dvadsaťtriročný brankár Zvolena prežil krušné chvíle aj pri ďalšej početnej výhode súpera. V ďalšej desaťminútovke sa hra už vyrovnala a do dobrých možností sa dostali aj slovenskí reprezentanti, ale pozorného Ylonena neprekonali.

Slováci mohli znížiť v úvode tretej časti, keď si svojou aktivitou vypýtali tretiu presilovku v stretnutí, ale ani počas nej sa nedostali ku gólovej koncovke. V 53. minúte pridali francúzski hráči tretí zásah z hokejky Texieru, ktorý definitívne rozhodol o ich triumfe. Pri všetkých troch zásahoch asistoval Lamperier. Za Slovákov v 55. minúte len skorigoval svojím prvým gólom v seniorskej reprezentácii Sukeľ - 1:3.

Hlas po zápase:

Marcel Ozimák, tréner SR: "Podobne ako vo štvrtkovom zápase, aj v piatok sme mali v úvode smolu. Dostali sme dva góly, ktoré prišli po tečoch bezprostredne pred brankárom. V ďalšom priebehu bola hra vyrovnaná a utvorili sme si mnoho gólových príležitostí, ale nedokázali sme sa presadiť a byť efektívni v týchto šanciach. Museli sme to potom stiahnuť len na tri päťky pre virózu, pretože nám dvaja hráči odstúpili. Aj napriek tomu chalani 60 minút hrali zodpovedne, do konca sa bili za výsledok. V samom závere sa nám nevydarila hra bez brankára. Myslím si, že mužstvo bolo kompaktnejšie ako včera, treba uznať aj silu súpera, ktorý mal v kádri kvalitných hráčov so skúsenosťami z MS. Našich mladíkov chcem vyzdvihnúť za to, že bojovali do poslednej minúty a nevzdali sa. Verím, že v mužstve sú chlapci, ktorí sú perspektívni aj do A-tímu. Pre virózu, ktorú máme v kabíne, nehral Šiška a odstúpili aj Gríger s Pulišom. Dúfam, že do soboty sa nám podarí dať dokopy všetkých hráčov, alebo aspoň väčšinu, aby sme mohli odohrať posledný zápas."