Kližan si zlešpil náladu: V Sofii zdolal Kuznecova a je v 2. kole

Slovenský tenista Martin Kližan.
Slovenský tenista Martin Kližan. — Foto: TASR/AP

Nenasadeného Rusa zdolal v dvoch setoch.

Sofia 7. februára (TASR) - Slovenský tenista Martin Kližan sa na turnaji ATP v bulharskej Sofii prebojoval do 2. kola dvojhry po zdolaní úvodnej prekážky, ktorou bol Andrej Kuznecov. Nenasadeného Rusa zdolal v dvoch setoch 6:0, 7:6 (4).

Kližan nasadený ako ôsmy v prvom sete trikrát prelomil súperovo podanie a sám neomylne podával, vďaka čomu Kuznecovovi za 21 minút nadelil "kanára". Vo vyrovnanom druhom dejstve Kuznecov po brejku v odskočil Kližanovi na 4:2 a neskôr na 5:3, ale slovenský tenista dokázal v rozhodujúcej chvíli prelomiť súperovo podanie a vyrovnal na 5:5. Druhý set napokon vyvrcholil v tajbrejku, v ktorom mal Kližan navrch a doviedol duel za 1:16 h do víťazného konca.

Jeho súperom v 2. kole bude víťaz stredajšieho duelu medzi Švajčiarom Marcom Chiudinellim a nemeckým kvalifikantom Danielom Brandsom.