Maďarský festival Sziget potvrdil zvučné mená. Títo všetci budú len kúsok od Slovenska
TASR
TASR

Maďarský festival Sziget potvrdil zvučné mená. Títo všetci budú len kúsok od Slovenska

Priaznivci mamutieho stanu A38 sa môžu tešiť na koncerty kapely Interpol, ktorá sa v Budapešti zastaví na svojom turné Turn on the Bright Lights, oslavujúcom 15 rokov od vydania debutového albumu.

Festival Sziget, ilustračné foto. — Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 25. januára (TASR) - Kasabian, Interpol, Billy Talent, Charli XCX, Crystal Fighters, Jamie Cullum, Clean Bandit, The Kills či Metronomy, to sú potvrdení účinkujúci a kapely na jednom z najpopulárnejších európskych festivalov Sziget. Budapeštiansky festival, ktorý sa bude konať od 9. do 16. augusta, oslávi tento rok 25 rokov.

Aj tohtoročný Sziget bude hudobne pestrý. Už z oznámených mien to vyzerá na zaujímavý program, ktorý sa bude odohrávať na viac ako 50 miestach počas siedmich dní. Novými prírastkami programu hlavného pódia sú britskí rockeri Kasabian, kanadská punková kapela Billy Talent, jazz-popový spevák a držiteľ prestížnych ocenení Jamie Cullum, indie-rockové duo The Kills, Clean Bandit a Metronomy, ktorí potešia fanúšikov elektronickej hudby.

Priaznivci mamutieho stanu A38 sa môžu tešiť na koncerty kapely Interpol, ktorá sa v Budapešti zastaví na svojom turné Turn on the Bright Lights, oslavujúcom 15 rokov od vydania debutového albumu kapely. Spolu s nimi na fanúšikmi obľúbenom pódiu vystúpi aj Crystal Fighters s celosvetovým hitom Follow, holandský DJ a hudobník Cashmere Cat, Austrálčan Flume, americká rocková kapela The Pretty Reckless, nemecký DJ a producent Fritz Kalkbrenner, austrálska alternatívna tanečná skupina Jagwar Ma, Britka Charli XCX a rapper Danny Brown. Aréna, top miesto fanúšikov elektronickej hudby, privíta Sunnery James & Ryan Marciano i Maurice West. Energická ruská kapela Leningrad sa predstaví na World Music Stage.

Sziget festival je sedemdňový multikultúrny festival, ktorý sa koná na krásnom zelenom ostrove uprostred Budapešti. Celotýždenná non-stop udalosť, kde si fanúšikovia nájdu približne 50 programových miest a pódií, ponúka okolo 200 programov denne a je považovaná za jedno z najlepších a najväčších multikultúrnych podujatí na svete. Medzi menami účinkujúcich kapiel sú každoročne nielen najväčšie hviezdy medzinárodnej pop-rockovej scény, elektronickej hudby a world music, ale aj žánre ako metal, folk, jazz, blues, alternatívna hudba a dokonca aj klasika. S

Sziget však nie je len hudba, ponúka aj rôzne kultúrne programy ako divadlo, cirkus či výstavy. Na Ostrove slobody, ako ho návštevníci nazývajú, je aj pláž, na ktorej si fanúšikovia môžu dosýta užiť leto a oddýchnuť si. Festival každoročne priláka viac než 496.000 szigeťanov v priebehu siedmich festivalových dní.

TASR informovala PR manažérka festivalu Silvia Turnerová.

Už ste čítali?

Povedzte doma, že je tu bezpečne, hovoria európskym turistom…

Pijú nelegálny alkohol, za benzín platia 20 centov a tvrdia, že…

Uznávaný český psychológ: Z dieťaťa sa stane dobrý človek, ak…

Čo sa môžeme my, dospelí, naučiť od detí a na čo pri ich výchove…

ZUZANA MAURÉRY: Majme vzdelaných ľudí, hlúpi sú ľahko manipulovateľní

Herectvo vyštudovala na bratislavskej VŠMU a získanú teóriu…

Táto nenápadná babička zachránila tisícky životov a takmer nikto…

Skromná žena stojí za záchranou približne 2 500 životov, hoci o nej málokto…