Kristoffersen opäť uspel v slalome v Schladmingu pred Hirscherom

Ruský lyžiar Alexander Chorošilov oslavuje v cieli druhého kola nočného slalomu mužov Svetového pohára v alpskom lyžovaní v rakúskom Schladmingu 24. januára 2017. — Foto: TASR/AP

Slovensko opäť nemalo na štarte svojho reprezentanta, Adam Žampa je vyradený pre obnovené zranenie členka.

Schladming 24. januára (TASR) - Nór Henrik Kristoffersen sa stal víťazom utorňajšieho slalomu Svetového pohára alpských lyžiarov v rakúskom Schladmingu. Tesne o 9 stotín sekundy zdolal domáceho Marcela Hirschera, tretí bol Alexander Chorošilov z Ruska. Poradie na pódiu sa zopakovalo z vlaňajšej edície významného nočného podujatia.

Miestny víťaz spred dvoch rokov Chorošilov vynikajúcou jazdou v druhom kole hodil favoritom rukavicu, tí sa však nenechali vyviesť z miery. Hirscher išiel od vrchu naplno a vyzeralo to, že tentoraz aj v priamom súboji prekoná svojho nórskeho rivala medzi najhustejšími bránkami. Kristoffersen, ktorý mal pred pokračovaním na svahu Planai náskok 52 stotín na lídra celkového poradia i hodnotenia disciplíny, na medzičasoch druhého kola zaostával, ale v dolnej pasáži zabral. Naďalej tak platí, že zvíťazil v každom slalome SP, v ktorom viedol po prvej jazde. Najlepším možným spôsobom odčinil nedeľné vypadnutie v Kitzbüheli. To ho stálo červený dres, ktorý si Hirscher teraz postrážil striebornou pozíciou, aj keď úvodné kolo v jeho podaní sa nezaobišlo bez problémov.

Brit Dave Ryding nenadviazal na víkendový životných úspech v podobe druhého miesta, z priebežnej štvrtej pozície, na ktorej bol po prvom kole spoločne s Talianom Stefanom Grossom, sa prepadol na desiatu. Gross skončil piaty, predstihol ho Julien Lizeroux z Francúzska.

Slovensko opäť nemalo na štarte svojho reprezentanta, Adam Žampa je vyradený pre obnovené zranenie členka a nesúťažili ani jeho brat Andreas s Matejom Falatom.