Sagan si vyšprintoval v Austrálii druhé miesto, víťazom je však Porte

Na archívnej snímke slovenský cyklista Peter Sagan.
Na archívnej snímke slovenský cyklista Peter Sagan. — Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Sagana klasifikovali v konečnom poradí na 71. mieste, jeho celková strata na víťazného Porteho bola 10:24 min.

Adelaide 22. januára (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil aj v poslednej šiestej etape pretekov Tour Down Under v Austrálii druhé miesto. V záverečnom špurte ho rovnako ako vo štvrtok a piatok zdolal jedine domáci Caleb Ewan, ktorý dosiahol štvrté etapové víťazstvo na podujatí. Michael Kolář (Bora-Hansgrohe) a Martin Velits (Quick-Step Floors) obsadili 51., resp. 106. priečku.

Celkovým víťazom Tour Down Under 2017 sa stal domáci Richie Porte. Jazdec tímu BMC Racing si v záverečnej etape, ktorá sa išla na mestskom okruhu v Adelaide, s prehľadom udržal 48-sekundový náskok pred Kolumbijčanom Estebanom Chavesom (Orica-Scott). Celkovo tretí skončil Saganov tímový kolega zo stajne Bora-Hansgrohe Jay McCarthy.

Sagana klasifikovali v konečnom poradí na 71. mieste, jeho celková strata na víťazného Porteho bola 10:24 min. Úradujúci majster sveta zároveň skončil v hodnotení šprintérov na štvrtej priečke. Martin Velits obsadil v konečnej klasifikácii 90. pozíciu, Michael Kolář bol 122.