Pauza od behu na lyžiach Björgenovej prospela, v Ulricehamne zvíťazila

Nórska bežkyňa na lyžiach Marit Björgenová.
Nórska bežkyňa na lyžiach Marit Björgenová. — Foto: TASR/AP

Dosiahla druhý triumf v sezóne, celkovo 77. individuálny v kariére. Vedenie v priebežnom poradí SP si však udržala jej krajanka Heidi Wengová.

Ulricehamn 21. januára (TASR) - Nórska bežkyňa na lyžiach Marit Björgenová vyhrala sobotňajšie preteky na 10 km klasicky v rámci pretekov Svetového pohára. Vo švédskom stredisku Ulricehamn triumfovala časom 23:46,3 min. S odstupom takmer jedenástich sekúnd skončila na druhom mieste Fínka Krista Parmakoskiová, tretia bola domáca Charlotte Kallová (+24,9).

Björgenová vynechala prestížny seriál Tour de Ski a v Ulricehamne sa vrátila do SP po mesačnej pauze. Dosiahla druhý triumf v sezóne, celkovo 77. individuálny v kariére. Vedenie v priebežnom poradí SP si udržala jej krajanka Heidi Wengová, ktorá v sobotu skončila šiesta. Björgenová zásluhou triumfu poskočila na šieste miesto.

Slovenská reprezentantka Alena Procházková v Ulricehamne neštartovala, najbližšie sa predstaví na budúcotýždňovom podujatí SP vo Falune. V celkovej klasifikácii SP jej zatiaľ patrí 69. miesto, v aktuálnej sezóne bodovala na štyroch pretekoch.