Američan chcel spoznať zákutia Slovenska. Vo videu nás pochválil najmä za jednu vec
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Američan chcel spoznať zákutia Slovenska. Vo videu nás pochválil najmä za jednu vec

Mladý Američan žije v Poľsku, a tak to má na Slovensko "čo by kameňom dohodil". Preto sa rozhodol odhaliť niektoré zákutia našej krajiny. Počas svojej cesty natočil zaujímavé video, v ktorom prezradil aj to, za čo by nás chcel najviac pochváliť. Pozrite sa na Slovensko očami cudzinca.

Americký YouTuber vo videu predstavil svoje dojmy zo spoznávania Slovenska. — Foto: reprofoto/YouTube

BRATISLAVA 11. januára - Američan Ryan Socash už nejaký čas žije v Poľsku, teda neďaleko Slovenska, a preto sa rozhodol vybrať sa ku nám na neplánovaný výlet, počas ktorého chcel spontánne spoznávať niektoré miesta. Hoci na Slovensku nebol prvýkrát, chýbalo mu, že ho nikdy nemal príležitosť spoznávať hlbšie. To si chcel vynahradiť, nasadol do auta a začal objavovať. Vybral sa na krátky výlet cez malé mestečká a zasnežené cesty, pričom svoje zážitky zaznamenával na kameru. Jeho video, ktoré uverejnil na svojom YouTube kanáli Kult Amerika, už má na internete desiatky tisíc zhliadnutí.

Slovensko z pohľadu Američana

Rodák z Chicaga už 11 rokov žije v poľskom Krakove a európsku kultúru si veľmi obľúbil. Preto sa snaží ju spoznávať a prostredníctvom svojich videí sa o svoje poznatky delí aj s ostatnými. Týmto videom ukázal, ako vyzerá návšteva zákutí Slovenska z pohľadu Američana, ktorý o našej krajine nemá veľa informácií a chce ich vlastnými skúsenosťami získať.

Navštívil Starú Bystricu, v ktorej si pozrel náš Slovenský orloj. Potom pokračoval po ceste ďalej a obdivoval staré ošumelé domy, ktoré dýchajú svojou špecifickou atmosférou a mal pri nich skoro taký pocit, ako by sa tam zastavil čas. Objavil tiež opustenú priemyselnú zónu uprostred hôr, tam však jeho cesta nekončila. "Je to jedna z krajín s tou najkrajšou prírodou, ktoré som kedy videl," povedal, no zároveň ho udivovalo, že paradoxne uprostred tejto nádhery máme ošumelé budovy. Vybral sa tiež na Oravský zámok, ktorý ho očaril už na pohľad tým, ako rozprávkovo vyzerá.

Čo na Slovensku vyzdvihol?

Okrem prírody a hradu ho na Slovensku zaujalo ešte niečo, čo je pre našu krajinu podľa neho typické. "Zatiaľ môžem Slovensko najviac pochváliť za to, a to na základe môjho prvotného dojmu, že sa to zdá byť absolútne nekomerčná krajina," vysvetlil. Možno by ste s ním nesúhlasili, no z pohľadu Američana, to tak môže vyzerať, keď si porovná naše mestá a dedinky napríklad s New Yorkom. Naopak, sklamaný bol zo stavu našich ciest, a tak si na záver doprial vytúžený oddych, pretože si veľmi obľúbil naše termálne kúpele. Skonštatoval však, že Slovensko je podľa neho magická krajina.

Jeho zážitky zo Slovenska si môžete pozrieť v tomto videu. Výhodou je, že je v ňom možné nastaviť slovenské titulky, a tak si ho môžu pozrieť aj tí, ktorí nemajú znalosti anglického jazyka.

Už ste čítali?

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…

Hrobár Ľubor: Vyťali stromy a z citorínov robia kolotočiarske…

Počas rokov práce zažil všeličo, od opitého farára, cez splašené…

Slovenku vyhlásili za jednu zo 100 najvplyvnejších žien vo Švajčiarsku.…

Preraziť v zahraničí nie je jednoduché. Rodáčke z Nitry sa to však…