Sagan v sukni: Naša cyklistka dokáže na bicykli to, čo málokto iný
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Sagan v sukni: Naša cyklistka dokáže na bicykli to, čo málokto iný

Našu šikovnú mladú športovkyňu si všimli aj v zahraničí, dokonca až na ďalekých Filipínach. Na bicykli dokáže to, čo málokto a oplatí sa to vidieť na vlastné oči.

Nicole Frýbortová — Foto: Facebook/NicoleFrýbortová

BRATISLAVA 11. januára - Meno špičkového slovenského cyklistu Petra Sagana zo Žiliny už je natoľko známym, že sa stalo dokonca značkou či akýmsi symbolom na označenie šikovných cyklistov. Hoci svojimi obdivuhodnými športovými výkonmi ostatných cyklistov zatienil, pozornosť si zaslúži aj táto mladá dievčina, ktorú s ním v zahraničí porovnávajú, a to aj napriek tomu, že sa venuje jazde na bicykli tak trochu inak.

Jazda na bicykli ako umenie

Najlepšia slovenská krasojazdkyňa Nicole Frýbortová (23) žne na svetových šampionátoch úspechy a domov si odniesla nejednu medailu. Hoci sa o nej veľa nepíše, patrí medzi najlepších krasojazdcov sveta a to, čo dokáže na bicykli, je hotové umenie. Dokonca si ju všimli aj filipínske médiá, upozornil portál Dnes24.

Nicole Frýbortová robí na bicykli neuveriteľné umenie.
Nicole Frýbortová robí na bicykli neuveriteľné umenie. Foto: Facebook/NicoleFrýbortová

Mladú reprezentantku Slovenska opísal filipínsky portál Business Mirror ako 23-ročnú atletickú a elegantnú športovkyňu. "Zatiaľ čo väčšina ľudí si spája slovenskú cyklistiku iba s Petrom Saganom, Frýbortová má svoju vlastnú nemalú fanúšikovskú základňu. Videá s gymnastickými vystúpeniami na bicykli sa virálne šíria na internete. Tie bezpochyby prispievajú k rastúcej popularite tejto menej známej cyklistickej disciplíny," napísali o nej. Niekoľko násobná majsterka Slovenska tento rok dokonca utvorila slovenský rekord.

Jej tanečné kreácie na bicykli si môžete pozrieť aj v tomto videu:

Bojuje za Slovensko

Slováci, ktorí aktívne nesledujú dianie v oblasti športu, však túto šikovnú športovkyňu takmer nepoznajú. Nielen v minulých rokoch, ale aj v tomto roku si pripísala na konto viaceré významné úspechy. Z majstrovstiev sveta v sálovej cyklistike v nemeckom Stuttgarte si odniesla bronzovú medailu, predtým si vybojovala na podujatí SwissAustria Masters v rakúskom Gisingene v celkovom poradí druhé miesto a v kategórii jednotlivkýň zvíťazila. Podarilo sa jej dokonca nastaviť nový slovenský rekord, a to tým, že za svoje finálové vystúpenie získala 176,08 bodov. Nutno však dodať, že napriek tomu, že reprezentuje Slovensko, nie je Slovenska, ale Češka. Jazdí za klub SKP Kometa Brno, ale "oblieka sa do slovenských farieb" a reprezentuje našu krajinu. V slovenských cyklistických "vodách" je jej meno známe a v roku 2016 stala sa našou víťazkou v kategórii sálová cyklistika.

V tomto videu môžete vidieť jej cyklistické akrobacie, ktoré previedla na majstrovstvách v Stuttgarte:

Už ste čítali?

Povedzte doma, že je tu bezpečne, hovoria európskym turistom…

Pijú nelegálny alkohol, za benzín platia 20 centov a tvrdia, že…

Uznávaný český psychológ: Z dieťaťa sa stane dobrý človek, ak…

Čo sa môžeme my, dospelí, naučiť od detí a na čo pri ich výchove…

ZUZANA MAURÉRY: Majme vzdelaných ľudí, hlúpi sú ľahko manipulovateľní

Herectvo vyštudovala na bratislavskej VŠMU a získanú teóriu…

Táto nenápadná babička zachránila tisícky životov a takmer nikto…

Skromná žena stojí za záchranou približne 2 500 životov, hoci o nej málokto…