Columbus bez rekordu, Hossa však zaznamenal víťazný návrat

Slovenský hokejový útočník Marián Hossa na fotografii s Benom Huttonom.
Slovenský hokejový útočník Marián Hossa na fotografii s Benom Huttonom. — Foto: TASR/AP

Blackhawks doma zdolali Buffalo 4:3 po predĺžení. Hossa aj Pánik odohrali vyše 15 minút, no bodovo sa nepresadili.

New York 6. januára (TASR) - Hokejistom Columbusu sa v zámorskej NHL nepodarilo vyrovnať rekord Pittsburghu z roku 1993 v počte výhier v sérii. V noci na piatok prehrali na ľade Washingtonu 0:5 a ich šnúra víťazstiev za sebou sa tak skončila na čísle 16.

"Aj tak som pyšný na moje mužstvo. Teraz si dáme deň voľna a pôjdeme ďalej. Myslím si, že prvých tridsať minút sme hrali dobre, no nevedeli sme nájsť recept na brankára Bradena Holtbyho. V kľúčových okamihoch predviedol veľké zákroky a potom sme sa akoby stratili," povedal tréner Blue Jackets John Tortorella. "Nemôžete vyhrať všetky zápasy. Mali sme úžasnú šnúru a som hrdý na každého jedného chalana. Teraz je to ťažké, lebo to bol dôležitý zápas," povedal útočník Brandon Dubinsky.

Holtby zmaril všetkých 29 striel súpera, pripísal si na konto štvrtý shutout prebiehajúcej sezóny a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu. "Nebol som spokojný s tým, ako som odchytal uplynulý zápas. Nebolo to len o góloch, ale aj o tom, ako som sa v bránke cítil a ako som sa hýbal. Takže v posledných dňoch na tréningu som pracoval na zopár veciach a cítil som sa oveľa lepšie," povedal.

Po piatich zápasoch po zranení v hornej časti tela sa do zostavy Chicaga vrátil slovenský útočník Marián Hossa a bol to návrat víťazný. Blackhawks doma zdolali Buffalo 4:3 po predĺžení. Hossa odohral vyše 15 minút, no bodovo sa nepresadil. Jeho krajan a spoluhráč Richard Pánik odohral tiež vyše 15 minút, nebodoval a zapísal si jednu "mínusku".

"Jastrabov" potiahli Arťom Anisimov a Patrick Kane, ktorí sa postarali o vyrovnávajúci, respektíve víťazný gól. "Páčilo sa mi, ako sme dnes hrali. Nepúšťali sme ich do veľkých šancí, no vyzeralo to tak, že za nimi zaostávame. Anisimovov gól bol veľmi dobre načasovaný a Kane to výborne zvrtol na našu stranu," povedal tréner Joel Quenneville.

Boston doma prehral s Edmontonom 3:4, v TD Garden proti sebe nastúpili slovenskí obrancovia Zdeno Chára a Andrej Sekera. Ani jeden z nich nebodoval, kapitán domácich Chára odohral vyše 22 minút, Sekera cez 23. O triumfe hostí rozhodol prvý hetrik v kariére v NHL útočníka Patricka Maroona, ktorý sa v prvej tretine pobil s Chárom.

"Je to 'cool', je to pre mňa niečo špeciálne. Ani za tisíc rokov by som si nepomyslel, že dosiahnem hetrik v NHL," povedal dvadsaťosemročný krídelník, ktorý sa tak dostal na métu štrnásť gólov v prebiehajúcej sezóne, čo je jeho kariérne maximum. K tomu pridal aj sedem asistencií. Connor McDavid si pripísal dve asistencie a so 45 bodmi je na čele produktivity celej ligy.

Boston si pred zápasom uctil pamiatku Milta Schmidta. Člen Siene slávy NHL, bývalý kapitán, tréner a generálny manažér "medveďov" zomrel v stredu. "Samozrejme, že to bola ťažká prehra, najmä v takýto večer. Bol venovaný Miltovi a tomu, čo dokázal. Myslím si, že sme ho i jeho rodinu a fanúšikov sklamali. Hrali sme vyrovnaný zápas a zase sme si ho prehrali zbytočnými chybami. Stalo sa to v tretej tretine, oni išli do dvojgólového vedenia a my sme dokázali streliť už len jeden," povedal pre nhl.com Chára.

Los Angeles prehralo na domácom ľade s Detroitom 0:4. V bránke Kings absentoval slovenský gólman Peter Budaj, jeho krajan a spoluhráč Marián Gáborík hral v prvom útoku, no opäť bez bodu a svoju "suchú" sériu tak natiahol už na jedenásť duelov. Naposledy si pripísal kanadský bod za gól do siete Ottawy z 10. decembra. V drese hostí v tretej tretine asistoval pri štvrtom góle útočník Tomáš Tatar, pre ktorého to bol 18. bod (8+10) v 39 stretnutiach prebiehajúcej sezóny. Jeho krajan a spoluhráč Tomáš Jurčo v zápase nenastúpil. Brankár hostí Jared Coreau zastavil všetkých 34 striel domácich a zapísal si prvý shutout v kariére.

Hrdinom zápasu medzi Nashvillom a Tampou Bay (6:1) bol útočník hosťujúcich "predátorov" Colton Sissons. Dvadsaťtriročný center zaznamenal hetrik, pričom v 79 dueloch v NHL nazbieral 16 bodov (10+6). "Momentálne je to dosť surrealistické. Celkovo sa mi nedarilo skórovať, takže je skvelý pocit, že som dal dnes hetrik," povedal.

Aj v ďalšom zápase vyhrali hostia. Hráči Caroliny si poradili na ľade St. Louis 4:2 vďaka trom gólom v druhej polovici zápasu. "Myslím si, že to bol náš najhorší zápas sezóny. Musíme sa po ňom pozrieť poriadne do zrkadla. Neboli sme sústredení, nepremieňali sme šance a vôbec sme nehrali našu hru," povedal brankár Blues Jake Allen.

Minnesota prehrávala v tretej tretine už o dva góly, no nakoniec sa tešila z víťazstva na ľade San Jose 5:4. Po dva góly strelili Eric Staal a fínsky útočník Mikko Koivu, ktorý odohral svoj 800. zápas v profilige.

Sumáre:

BOSTON BRUINS - EDMONTON OILERS 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Góly: 8. C. Miller (Czarnik, Krug), 31. Bergeron (Pastrňák, K. Miller), 58. Krejčí (Bergeron, Marchand) - 2. Maroon (McDavid, Draisaitl), 34. Maroon (Gryba, McDavid), 41. Nugent-Hopkins (Benning), 50. Maroon. Brankári: Rask - Talbot, strely na bránku: 36:25, 17.565 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - COLUMBUS BLUE JACKETS 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Góly: 6. Winnik (Beagle, Schmidt), 12. Carlson (Johansson, Kuznecov), 28. Schmidt (Ovečkin, Bäckström), 37. Burakovskij (Carlson), 46. Williams (Kuznecov). Brankári: Holtby - Bobrovskij (46. McElhinney), strely na bránku: 27:29, 18.506 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - NASHVILLE PREDATORS 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)

Góly: 27. Johnson (Hedman, Killorn) - 3. Fisher (Johansen, Ekholm), 24. Forsberg (Fiala, Johansen), 34. Sissons (Fisher), 35. Ellis (Wilson), 55. Sissons (Järnkrok), 57. Sissons (Järnkrok, Bitetto). Brankári: Vasilevskij - Rinne, strely na bránku: 28:19, 19.092 divákov.

ST. LOUIS BLUES - CAROLINA HURRICANES 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Góly: 24. Edmundson (Steen, Šťastný), 28. Tarasenko (Fabbri, Lehterä) - 2. Ryan (McGinn, Staal), 32. McClement (Slavin, Pesce), 54. Skinner (Hanifin, Rask), 59. Ryan (Staal, McGinn). Brankári: Allen - Ward, strely na bránku: 23:29, 19.090 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - BUFFALO SABRES 4:3 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 17. hartman, 39. Anisimov (Kempný, Kane), 58. Anisimov (Kane, Keith), 61. Kane (Toews, Hjalmarsson) - 8. Foligno, 39. Okposo (O'Reilly, Ristolainen), 42. Eichel (O'Reilly, Okposo). Brankári: Crawford - Nilsson, strely na bránku: 43:20, 21.824 divákov.

SAN JOSE SHARKS - MINNESOTA WILD 4:5 (0:0, 2:1, 2:4)

Góly: 29. Donskoi (LaBanc, Dillon), 32. Pavelski (Burns, Couture), 44. Ward (Burns, Marleau), 35. Marleau (Ward, Tierney) - 39. Staal (Parise, Coyle), 43. Parise (Niederreiter, Staal), 46. Staal (Parise), 49. Koivu (Granlund, Zucker), 51. Koivu (Granlund, Zucker). Brankári: Jones - Dubnyk, strely na bránku: 34:26, 17.562 divákov.

LOS ANGELES KINGS - DETROIT RED WINGS 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)

Góly: 2. Vanek (Nielsen, Athanasiou), 11. Athanasiou (Mantha), 19. Vanek (Athanasiou, Ericsson), 48. Mantha (TATAR, Jensen). Brankári: Zatkoff - Coreau, strely na bránku: 34:22, 18.230 divákov.

Marián Gáborík (LA Kings) 15:32 0 0 0 -1 4 0

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/