Slovenskú vianočnú reklamu zaradili medzi najkrajšie na svete
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Slovenskú vianočnú reklamu zaradili medzi najkrajšie na svete

Tento rok bol bohatý na pútavé vianočné reklamy, ktoré rozhodne nikoho neotravovali, ba práve naopak. Zoznam tých najkrajších vianočných spotov vytvoril portál Ads of the World a medzi nimi sa ocitla aj slovenská reklama na pivo.

Záber z reklamy pre Pilsner Urquell. — Foto: Youtube/Pilsner Urquell SK

BRATISLAVA 29. decembra - Úspech Slovákov vždy poteší a v tomto prípade si môže zagratulovať reklamná agentúra MUW Saatchi & Saatchi, ktorá vytvorila pôsobivý vianočný spot pre značku piva Pilsner Urquell.

Inšpiratívne aj zaujímavé

V dojemnom reklamnom spote sa snaží syn prekvapiť a potešiť svojho otca tým, že vytvorí tradičnú vianočnú atmosféru aj vďaka všetkému, čo mali kedysi ako rodina na vianočnom stole. Chýbať pritom nemôže ani fľaškové pivo spomínanej značky. „Na tradíciách záleží,“ hlása reklamný spot, ktorý sa podľa komentárov divákov pod ním naozaj vydaril. A to si myslí aj portál Ads of the World.

Spomínaný portál totiž zaradil túto reklamu medzi najlepšie vianočné reklamné spoty a mnohí sa zhodnú na tom, že právom. Sám sa pritom charakterizuje ako webová stránka zameraná na reklamných profesionálov, preto možno výberu reklám dôverovať. Vyberá ich jedna osoba po konzultácii s priateľmi či kolegami a ako priznáva, výber musí byť predsa len trochu subjektívny, no zároveň taký, aby odrážal vkus publika a aby reklama priniesla klientovi výsledky. Takisto musí byť inšpiratívna, informatívna a zaujímavá.

Nie svetoznámi herci, ale úprimná láska

V kolekcii najlepších vianočných reklám sa však ocitli aj tie, o ktorých sme písali i na Dobrých novinách, napríklad poľská reklama, v ktorej sa dedko učí po anglicky, alebo emotívna reklamu pre londýnske letisko Heathrow.

Zaujímavé je, že vo výbere sa neocitli veľké mená, ktoré neváhali do reklamy investovať značné sumy peňazí či osloviť slávnych hercov, napríklad reklama pre John Lewis či pre módny reťazec H&M, ktorá pre svoj krátky vianočný film oslovila oscarového herca Adriena Brodyho. Aj tieto veľké mená tak tromfla slovenská reklama. Tomu sa povie krásny úspech!

Už ste čítali?

Slovenku vyhlásili za jednu zo 100 najvplyvnejších žien vo Švajčiarsku.…

Preraziť v zahraničí nie je jednoduché. Rodáčke z Nitry sa to však…

Prvá Slovenka nominovaná na juniorskú Nobelovu cenu: Nikde v…

Mladá Slovenka získala nomináciu na prestížne ocenenie. Podarilo…

Nitrania nesmelo ponúkli svoje farmárske čipsy obchodnému reťazcu.…

Poctivá práca prináša ovocie. Zemiakové lupienky od malej…

Policajti chceli zastaviť cestného piráta. Stačil jediný pohľad…

Policajti z Trenčína zaregistrovali auto, ktoré si to šinulo cez Trenčín…