Hokejisti Slovana otvorili novú sériu víťazstvom, zdolali Salavat Ufa

Na snímke zľava brankár Barry Brust (Slovan), Jevgenij Bobrov (Salavat) a Michal Sersen (Slovan) v kolízii počas stretnutia hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - Salavet Julajev UFA 20. decembra 2016 v Bratislave. — Foto: TASR/Pavel Neubauer

Na stretnutí sa podľa oficiálneho údaju zúčastnilo 6770 divákov, čo je najnižšia návšteva v základnej časti počas pôsobenia klubu nadnárodnej ligy.

Bratislava 20. decembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava otvorili desaťzápasovú domácu sériu v KHL víťazstvom. V utorňajšom súboji so Salavatom Julajev Ufa podali výborný výkon a najmä vďaka dvom gólom Jonathana Cheechooa triumfovali 4:1. Na stretnutí sa podľa oficiálneho údaju zúčastnilo 6770 divákov, čo je najnižšia návšteva v základnej časti počas pôsobenia klubu nadnárodnej ligy.

Nasledujúci zápas čaká zverencov Miloša Říhu už v stredu, keď o 19.00 privítajú Traktor Čeľabinsk. O dva dni neskôr v rovnakom čase nastúpia proti Metallurgu Magnitogorsk a na druhý sviatok vianočný ich o 17.00 čaká Spartak Moskva.

Galéria

Galéria

Úvodných desať minút malo oboznamovací charakter. Slovan mohol výraznejšie ohroziť Svedberga len v presilovke, no nezahral ju ideálne. Hostia sa zamerali na kontry a ku gólu boli najbližšie v 9. minúte. Po efektnej kombinácii v útočnom pásme však Brust vykopol bránku, za čo si vyslúžil menší trest. O minútu a pol si na trestnú prisadol aj Skalický a hostia mali k dispozícii 42-sekundovú výhodu o dvoch hráčov. Brusta v nej ohrozili tromi razantnými strelami, no bez gólového efektu. V závere tretiny prišlo výborné striedanie elitnej formácie Slovana, Taffe z rohu priťukol puk Cheechoovi a ten zápästím namieril presne - 1:0. V prvom dejstve ešte inkasoval menší trest aj hosťujúci brankár Svedberg, keď na 53 sekúnd daroval Slovanu dvojnásobnú presilovku, no odčinil to stopercentnou úspešnosťou zásahov pri jej podaní. Rozbehnutú tretinu ukončil Hartikainen efektným tečom do žŕdky Brustovej bránky.

Druhá časť priniesla zlepšený herný prejav domácich so zvýšenou streleckou produkciou aj gólovými šancami. Zaslúžila sa o to predovšetkým prvá útočná formácia s tradične výborným Taffeom, ktorý z bojovnosti Hlinku vyťažil niekoľko prienikových prihrávok pre Cheechooa, no gólu sa "belasí" dočkali až v 27. minúte. Jeglič našiel spoza bránky Chipchuru a ten poslal s pukom do bránky aj Svedberga - 2:0. Slovan, povzbudený gólovým úspechom, ubránil do sirény ešte dve oslabenia, no tretí gól napriek aktívnejšiemu prejavu nepridal ani po Petrášovej príležitosti pred prázdnou bránkou.

Podarilo sa mu to až v 46. minúte, keď sa po efektnej kombinácii presadil druhýkrát Cheechoo. Zdalo sa, že Slovan má zápas pod kontrolou, no šesťdesiat sekúnd po treťom góle inkasoval z hokejky Hartikainena. Na ľade sa pritvrdilo, Ufa zvýšila tlak na Brusta, ale ďalšieho zníženia sa už nedočkala, hoci v presilovke viackrát zahrozila z bezprostrednej blízkosti. Necelé štyri minúty pred koncom si tak prevzal puk za obranou hostí Musatov a v samostatnom nájazde prekonal Svedberga strelou švihom.

Slovan Bratislava - Salavat Julajev Ufa 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 14. Cheechoo (Taffe, Sersen), 27. Chipchura (Jeglič, Švarný), 46. Cheechoo (Taffe, Plastino), 56. Musatov (Halama) - 47. Hartikainen (Omark). Rozhodovali: Bukin, Ravodin - Lazarev, Otmachov, vylúčení: 5:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 6770 divákov.

zostavy:

Slovan Bratislava: Brust - Kundrátek, Sersen, Švarný, Plastino, Starosta, Ďaloga, Rosandič - Cheechoo, Taffe, Hlinka - Chipchura, Jeglič, Nedorost - Šťastný, Lušňák, Skalický - Petráš, Halama, Musatov

Salavat Julajev Ufa: Svedberg - Lepistö, Loginov, Kuľaš, Gončarov, Vorobjev, Kornejev, Garejev, Arzamascev - Hartikainen, Grigorenko, Omark - Lazarev, Bodrov, Lisin - Malcev, Makarov, Nesterov - Paršin, Korotkov, Majorov

hlasy po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana: "Myslím si, že sme zaslúžene vyhrali. Dali sme do hry srdce, hrali tímovo. Mužstvo chcelo vyhrať od prvej minúty. Samozrejme, je náročné hrať s takýmto súperom, ktorý môže hocikedy udrieť, ale výborne nám zachytal brankár. Ďakujem chlapcom za tímový výkon. Dneškom sa to pre nás končí, toto víťazstvo musíme potvrdiť v ďalších zápasoch."

Michal Sersen, obranca Slovana: "K tomuto zápasu sme pristúpili veľmi zodpovedne, šliapali sme od prvej do poslednej minúty. Boli tam aj nejaké chybičky, ale tie k hokeju patria. Celú sezónu máme kolísavé výkony, dôležité preto bude zopakovať dnešný výkon v nasledujúcom zápase. Urobili sme len jeden krok zo zvyšných dvadsiatich."

Jonathan Cheechoo, útočník Slovana, autor dvoch gólov: "V hokeji sa stáva, že emócie bývajú vybičované. Rovnaké to bolo aj dnes. Dôležité bolo, že sme si v rozhodujúcich momentoch udržali chladnú hlavu a nepodľahli tlaku súpera."

Václav Nedorost, útočník Slovana: "Nebudem klamať, po zranení sa mi nehralo úplne ideálne. Pretrápil som sa, osobne som z toho nemal dobrý pocit, ale dôležité je víťazstvo. Rozhodol prístup, bojovali sme, dreli. Nechali sme tam všetko od prvej minúty."

Igor Zacharkin, tréner Ufy: "Odohrali sme zlý zápas. Súper bol vo všetkom rýchlejší, ukázal, že chce vyhrať. Mali sme veľké problémy v defenzíve, nebránili sme kontaktne, boli tam diery. Najviac ma však hnevá to, že na hráčoch som nevidel vášeň ani chuť. Gratulujem Slovanu k víťazstvu, dnes ukázali omnoho väčšiu túžbu po víťazstve."