SR 17 zdolala v predĺžení Švajčiarsko, Čacho: Chlapci hrali so srdcom

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. — Foto: TASR/AP

Na podujatí International Chablais Hockey Trophy v piatok zverenci trénera Viliama Čacha prehrali s USA 2:4, v nedeľu sa ešte stretnú s Ruskom.

Monthey 18. decembra (TASR) - Slovenskí hokejisti do 17 rokov vyhrali vo svojom druhom zápase na turnaji v Monthey nad domácim Švajčiarskom 2:1 po predĺžení. Na podujatí International Chablais Hockey Trophy v piatok zverenci trénera Viliama Čacha prehrali s USA 2:4, v nedeľu sa ešte stretnú s Ruskom.

Viliam Čacho, tréner SR "17": "Odohrali sme veľmi náročné stretnutie, v ktorom sme museli čeliť výraznej ofenzíve domácich. Naši chlapci však hrali so srdcom, morálka a bojovnosť boli na vysokej úrovni. Pravda, ešte musíme poriadne popracovať na systémových veciach, dôslednom dodržiavaní organizácie hry. Čo dodať k záveru? Švajčiari vyrovnali z presilovky po viac než prísnom vylúčení. Dve minúty pred koncom sme dali gól, ale arbitri ho neuznali, o chvíľu prehliadli jasný faul na Sarvaša. V nadstavenom čase naši zverenci akoby viac túžili po víťazstve. Vypracovali si viacero čistých šancí, dve prečíslenia, až sa dopracovali k zaslúženému víťaznému gólu. Stretnutie s Ruskom bude veľmi ťažké, veď nastúpime naň po trinástich hodinách a po takom zápase ako dnes sa nezaspáva ľahko. Určite sa však chceme pobiť o čo najlepší výsledok." (zdroj: hockeyslovakia.sk)

International Chablais Hockey Trophy hráčov do 17 rokov:

Švajčiarsko - Slovensko 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 55. Barandun - 3. Minko (Melcher), 64. Paulíny. Rozhodovali: Hungerbühler, Tscherrig – Dreyfus, Galley (všetci Švajč.), vylúčenia: 3:5, presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

Zostava SR "17": Bátory – Bučko, Ilenčík, Zekucia, O. Turan, Kobolka, Patlevič, Vitaloš, Senko – Faško-Rudáš, O. Okuliar, K. Kováčik – Hvizdoš, Džugan, Sarvaš – Čederle, M. Komloš, Do. Šeliga – Paulíny, Minko, Melcher