ZOH KVALIFIKÁCIA: Slovenky prehrali s Maďarkami.S Nórkami musia vyhrať

Na snímke slovenské hokejové reprezentantky
Na snímke slovenské hokejové reprezentantky — Foto: TASR/Oliver Ondráš

Zverenky trénera Andreja Schöbera si skomplikovali boj o jedinú postupovú miestenku do ďalšej fázy.

Stavanger 17. decembra (TASR) - Slovenské hokejové reprezentantky prehrali v druhom stretnutí turnaja F-skupiny 3. kola olympijskej kvalifikácie v nórskom Stavangeri s Maďarskom 0:2 a skomplikovali si boj o jedinú postupovú miestenku do ďalšej fázy.

Zverenky trénera Andreja Schöbera v piatok zdolali Kazachstan 3:0. V nedeľu ich o 18.00 h čaká záverečný duel turnaja s domácimi Nórkami, v ktorom musia bezpodmienečne vyhrať.

SLOVENSKO - Maďarsko 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 50. Gowievová (Horváthová, Dabasiová), 60. Kissová. Rozhodovali Granová (Švéd.), Guayová (Kan.), vylúčené: 3:5, presilovky: 0:0, oslabenia 0:0

zostava SR: Kiapešová - Lalíková, Frühauf-Karafiátová, Čurmová, Kapustová, Ištocyová, Drábeková, Zálešáková, Cagáňová - Miháliková, Maskaľová, Lúčová - Klimášová, Mikesková, Ihnaťová - Obercianová, Korenková, Gápová - Kollová

hlas po zápase /zdroj: SZĽH/:

Andrej Schöber, tréner SR: "Aj taký býva hokej, mali sme podstatne viac z hry, ale smutné odchádzali z ľadu naše hráčky. Väčšinu stretnutia bolo aktivita jasne na našich hokejkách, v prvej tretine to bola hra na jednu bránku. Mali sme šance, prečíslenia, nastrelili sme v druhej tretine žŕdku, ale zakončenie bolo dnes vyslovene jalové. Ak hľadáme príčiny dnešnej smoliarskej prehry jednoznačne jej korene nájdeme v prvej tretine. Hrali sme totiž tri presilovky, skoro minútu päť ku trom, no vrtkavá šťastena nám nežičila, ani vo chvíľach, keď gól doslova videl vo vzduchu. Na druhej strane treba priznať, že Maďarky dnes rozumne bránili, čo na rozdiel od ofenzívy nie je ich silná stránka. Súperky sa dostávali do nášho pásma pomenej, ale v 50. minúte skórovali, keď po dobrom zákroku Kiapešovej sa odrazil puk na nepokrytú hráčku. Za gól nemohla a podala veľmi dobrý výkon. Druhý gól sme inkasovali do prázdnej bránky. Výsledok nás dostal pod tlak, ak však chceme pomýšľať na postup, musíme zdolať v nedeľu večer Nórky v riadnom čase."