MS klubov: Benzema s Ronaldom poslali Real Madrid do finále

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka — Foto: TASR/AP

Futbalisti Realu Madrid zvládli úlohu favorita, keď v druhom semifinále MS klubov zvíťazili nad mexickým tímom Club America 2:0.

Jokohama 15. decembra (TASR) - Futbalisti Realu Madrid zvládli úlohu favorita, keď v druhom semifinále MS klubov zvíťazili nad mexickým tímom Club America 2:0. Skóre otvoril v nadstavenom čase prvého polčasu Karim Benzema, poisťujúci gól dal v 93. minúte Cristiano Ronaldo. V nedeľňajšom finále o 11.30 SEČ bude súperom Realu japonská Kašima Antlers.

Real vstúpil do zápasu aktívnejšie, svojho súpera v úvodných minútach zatlačil na vlastnú polovicu. Hostia občas zahrozili, ale tempo prvého polčasu diktovali hráči "bieleho baletu". V 28. minúte opečiatkoval hlavičkou Ronaldo žŕdku, o tri minúty neskôr rozvlnil na druhej strane ihriska Iberra len bočnú sieť Navasovej bránky. Realu sa napokon podarilo streliť gól v samotnom závere prvého dejstva. V druhej minúte nadstaveného času sa po peknej kombinácii Kroosa s Ronaldom dostal k lopte Benzema a presným zásahom dostal svoj tím do vedenia 1:0.

Mexický klub začal po zmene strán aktívnejšie, ale obrana Realu ho nepustila k žiadnej výraznejšej šanci. Španielsky tím pokračoval v útočnom snažení, Ronaldovu šancu v 61. minúte Muňoz vychytal. Ten istý hráč mohol o päť minút zvýšiť vedenie na dvojgólový náskok, ale jeho hlavička si nenašla cestu do bránky. Club America v závere zvýšil útočnú aktivitu, v 93. minúte ale inkasoval druhý gól, Ronaldo sa sám pred brankárom nemýlil.

Semifinále:

Club América - Real Madrid CF 0:2 (0:1)

Góly: 45+2. Benzema, 90+3. Ronaldo. Rozhodoval: Caceres (Par.), ŽK: Sambueza (Club America), Nacho (Real Madrid).

Club America: Muňoz – Valdez, Alvarado (54. Guerrero), Goltz, Aguilar, Samudio – Sambueza, Da Silva, Ibarra (61. Quintero) – Romero (70. Arroyo), Peralta

Real Madrid: Navas – Carvajal, Varane, Nacho, Marcelo – Modrič, Kroos (72. Rodriguez), Casemiro – Vazquez, Benzema (80. Morata), Ronaldo