MS klubov: Kašima Antlers postúpila do finále, rozhodca použil video

Hráči úradujúceho ázijského šampióna Jeonbuku Hyundai Motors obsadili na podujatí piate miesto.

Ilustračné foto — Foto: TASR/AP

Suita 14. decembra (TASR) - Futbalisti Kašimy Antlers zvíťazili v prvom semifinále majstrovstiev sveta klubov FIFA nad favorizovaným Atleticom Nacional 3:0.

Skóre stredajšieho duelu otvoril v 33. minúte Šoma Doi z jedenástky, ktorú hlavný rozhodca Viktor Kassai z Maďarska nariadil až po prezretí si videozáznamu. V 83. minúte zvýšil náskok Kašimy Jasuši Endo a o dve minúty neskôr spečatil skóre striedajúci Juma Suzuki. Finálovým súperom japonského majstra bude víťaz štvrtkového semifinále medzi Realom Madrid a Clubom America (11.30 SEČ).

Atletico Nacional malo v prvom polčase hernú prevahu a vypracovalo si viac šancí ako súper. V 24. minúte zachránilo Kašimu brvno a následný pokus Berria reflexívne z čiary vyhlavičkoval Jamamoto. V 33. minúte rozhodca Kassai prvýkrát v histórii v súťažiach riadených FIFA použil videotechnológiu na posúdenie spornej situácie v šestnástke. Po prezretí si záznamu vyhodnotil zákrok na hráča Kašimy v pokutovom území súpera ako nedovolený a ukázal na biely bod. Doi jedenástku s prehľadom premenil, brankár sa vrhol do opačnej strany. V nadstavenom čase úvodného dejstva mohol vyrovnať Mosquera, loptu však poslal hlavou iba do brvna.

Kolumbijský tím a úradujúci víťaz juhoamerického Pohára osloboditeľov po zmene strán ešte viac zatlačil svojho súpera, ale v zakončení mu chýbal potrebný pokoj. Hráči Kašimy sústredeným výkonom dlho bránili najtesnejšie vedenie a v závere dvoma zlepenými zásahmi definitívne rozhodli o svojom postupe do finále.

Hráči úradujúceho ázijského šampióna Jeonbuku Hyundai Motors obsadili na podujatí piate miesto. V stredajšom zápase si kórejský klub poradil s juhoafrickým súperom Mamelodi Sundowns hladko 4:1, keď už po prvom polčase viedol 3:0.

MS klubov FIFA:

semifinále:

Atletico Nacional - Kašima Antlers 0:3 (0:1)

Góly: 33. Doi (z 11 m), 83. Endo, 85. Suzuki. Rozhodoval: Kassai (Maď.), ŽK: Henriquez, Uribe (obaja Atl. Nacional).

Atletico Nacional: Armani - Bocanegra, Aguilar, Henriquez, Diaz - Arias (60. Guerra), Uribe - Berrio (87. Rodriguez), Torres, Mosquera (67. Dajome) - Borja

Kašima Antlers: Sogahata - Niši, Ueda, Šoji, Jamamoto - Endo, Šibasaki, Ogasawara (58. Nagaki), Nakamura (84. Suzuki) - Doi, Akasaki (54. Kanazaki)