Hokej: Cingel strelil víťazný gól Sparty v Liberci

Lukáš Cingel
Lukáš Cingel — Foto: TASR/Martin Baumann

Tabuľkový líder Třinec zvíťazil nad Litvínovom 4:3 po predĺžení.

Praha 11. decembra (TASR) - Hokejisti pražskej Sparty zvíťazili v nedeľňajšom zápase 29. kola českej extraligy na ľade Liberca 3:1 a upevnili si piatu priečku v tabuľke. Víťazný gól hostí strelil v 36. minúte slovenský útočník Lukáš Cingel.

Olomouc sa o lepší výsledok proti Pardubiciam pripravil v prvej tretine, v ktorej inkasoval až štyri góly a napokon podľahol "pernikárom" 2:4. O prvý presný zásah tímu z Hanej sa postaral v oslabení František Skladaný.

Brno zdolalo Mladú Boleslav 4:1 aj vďaka gólu a asistencii Marcela Haščáka. Kometa poskočila na druhé miesto tabuľky, na vedúci Třinec má trojbodové manko.

sumáre - 29. kolo:

Liberec - Sparta Praha 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 9. Vantuch - 19. Hlinka, 36. CINGEL (GERNÁT), 55. Černoch

Chomutov - Plzeň 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 42. Šťovíček, 63. Vondrka - 40. Kubalík

Litvínov - Třinec 3:4 pp (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)

Góly: 13. Hanzl, 21. Hübl, 25. Hanzl - 31. Doudera, 39. Kreps, 42. Kane, 65. Kreps

Zlín - Vítkovice 4:3 pp a sn (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 9. Blaťák, 16. Říčka, 52. Říčka, rozhodujúci sn: Říčka - 14. TYBOR, 36. Šťastný, 58. Kolouch

Brno - Mladá Boleslav 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Góly: 2. Čermák, 12. Němec (HAŠČÁK), 35. HAŠČÁK, 41. Vincour - 42. Pabiška

Mountfield HK - Karlove Vary 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 25. Knotek (KUKUMBERG), 59. Jarůšek, 60. Köhler

Olomouc - Pardubice 2:4 (0:4, 1:0, 1:0)

Góly: 36. SKLADANÝ, 58. Herman - 3. Redenbach, 8. Beran, 11. Hubáček, 14. Leduc