Beh na lyžiach: Halfvarsson potvrdil na desiatke voľne post lídra

Víťazný švédsky bežec na lyžiach Calle Halfvarsson (v strede) oslavuje na pódiu s druhým Nórom Emilom Iversenom (vľavo) a tretím Švédom Teodorom Pettersonom (vpravo) po pretekoch šprintu klasickou technikou Svetového pohára v behu na lyžiach v nórskom Lillehammeri 2. decembra 2016. — Foto: TASR AP

Slovákom sa nedarilo, Peter Mlynár skončil na 76. mieste a Miroslav Šulek na poslednej klasifikovanej 97. pozícii.

Lillehammer 3. decembra (TASR) - Švédsky bežec na lyžiach Calle Halfvarsson triumfoval v sobotňajších pretekoch na 10 km voľne v nórskom Lillehammeri a potvrdil post lídra seriálu Svetového pohára. Slovákom sa nedarilo, Peter Mlynár skončil na 76. mieste a Miroslav Šulek na poslednej klasifikovanej 97. pozícii.

Halfvarsson sa po pomalšom začiatku prepracoval až na čelo a v cieli mal časom 23:04,9 min pred krajanom Marcusom Hellnerom tesný náskok ôsmich desatín sekundy. Tretí skončil Rus Sergej Usťugov (+6,7). Domáci Nóri sa na stupne víťazov nedostali. Obhajca veľkého glóbusu Martin Johnsrud Sundby skončil šiesty, návrat do kolotoča SP sa nevydaril jeho krajanovi Pettrovi Northugovi, ktorý skončil až na 51. mieste.

Mlynár zaostal aj tentoraz výrazne za bodovanou tridsiatkou, na Halfvarssona stratil 2:26,9 min. Jeho krajan Šulek tempu pretekon nestačil a na chvoste štartového poľa nabral manko 3:50,0.

Halfvarsson si zopakoval víťazstvo z piatkového šprintu a v nedeľu na záver trojdňového podujatia vyštartuje do stíhačky na 15 km s náskokom 28,1 sekundy na Usťugova.