LeBron James urobil ďalší krok medzi legendy

Lakers nepomohlo ani 28 bodov a 9 asistencií Kobeho Bryanta.

MIAMI 11. februára - Basketbalisti Miami zdolali v nedeľňajšom zápase zámorskej basketbalovej NBA na vlastnej palubovke Los Angeles Lakers 107:97.

O výsledku sa rozhodlo v záverečnej štvrtine, v ktorej hostia stratili množstvo lôpt, čo domáci trestali. LeBron James dosiahol 32 bodov, Dwyane Wade pridal 30 a Heat dosiahli piate víťazstvo v rade.

James počas tejto série vždy dosiahol minimálne 30 bodov, čím vytvoril klubový rekord. Zároveň sa pridal k Adrianovi Dantleymu (1979) a Mosesovi Malonemu (1982) ako doteraz jediným hráčom histórie NBA, ktorí mali v piatich po sebe idúcich zápasoch úspešnosť streľby viac ako 60 % a zároveň dosiahli v nich viac ako 30 bodov.

Lakers nepomohlo ani 28 bodov a 9 asistencií Kobeho Bryanta. Miami sa vďaka víťazstvu vzdialilo na čele tabuľky Východnej konferencie New Yorku, Knicks v nedeľu prehrali s Los Angeles Clippers 88:102. Piaty vyše 40-bodový zápas sezóny zaznamenal líder Knicks Carmelo Anthony (42 bodov), v záverečnej štvrtine ho skvele bránil Grant Hill.

Zo súboja dvoch tímov, ktorým sa v poslednom období darí, vyšiel víťazne domáci Boston, ktorý zdolal Denver 118:114 po predĺžení. Celtics natiahli svoju víťaznú šnúru na 7 stretnutí a ukončili deväťzápasovú sériu bez prehry Nuggets.

Výsledky nedeľňajších stretnutí zámorskej basketbalovej NBA:

New York - Los Angeles Clippers 88:102 (17:22, 27:30, 26:19, 18:31)

Miami - Los Angeles Lakers 107:97 (25:26, 28:27, 25:20, 29:24)

Toronto - New Orleans 102:89 (32:21, 18:26, 19:19, 33:23)

Boston - Denver 118:114 po predĺžení (29:19, 21:27, 28:24, 14:22 - 7:7, 8:8, 11:7)

Brooklyn - San Antonio 86:111 (35:25, 22:26, 14:30, 15:30)

Orlando - Portland 110:104 (22:26, 33:23, 24:23, 31:32)

Sacramento - Houston 117:111 (28:25, 29:28, 27:33, 33:25)

Memphis - Minnesota 105:88 (21:20, 26:17, 29:19, 29:32)

Phoenix - Oklahoma 69:97 (16:27, 18:24, 14:23, 21:23)