Barcelona vydrela bod v San Sebastiane

Barcelone sa na štadióne Anoeta v San Sebastiane tradične nedarí.

Futbalisti FC Barcelony — Foto: TASR/AP

Barcelona 28. novembra (TASR) - Futbalisti FC Barcelona stratili v španielskej lige ďalšie body. V nedeľu so šťastím vydreli bod na ihrisku Realu Sociedad San Sebastian, keď remízu 1:1 zariadil pre hostí vyrovnávajúcim gólom Lionel Messi. Domáci boli lepším tímom a kouč Kataláncov Luis Enrique priznal: "Remíza je podľa priebehu hry pre nás pozitívny výsledok."

Barcelone sa na štadióne Anoeta v San Sebastiane tradične nedarí. Nezvíťazila tu od roku 2007, odvtedy si na horúcej baskickej pôde pripísala päť prehier a dve remízy. Aj v nedeľu mali bližšie k víťazstvu domáci, ktorí dominovali v držaní lopty i v strelách na bránku a Willian Jose ich po prestávke poslal do vedenia. Messi po hodine hry vyrovnal, no to bolo zo strany favorita všetko. Naopak, v závere mala "Barca" šťastie, pretože Carlos Vela trafil dvakrát konštrukciu bránky súpera.

"Získali sme bod v zápase, v ktorom bolo pre nás prakticky nemožné získať ho. Prvýkrát v sezóne sme odohrali zápas, v ktorom nás súper jednoznačne prevýšil a bol lepším tímom. S loptou, bez lopty, v každej činnosti. Napokon sme vybojovali remízu a vďaka aspoň za to," vyhlásil Enrique, ktorého zverenci aktuálne strácajú na druhom mieste tabuľky na Real Madrid šesť bodov. Najbližšiu sobotu privíta Barcelona svojho najväčšieho rivala v očakávanom El Clasico. Výrazné zlepšenie od svojho tímu očakáva obranca Gerard Pique: "Hrozný výkon. Ak budeme hrať takto, tak ligu nevyhráme..."

Real Sociedad pod vedením niekdajšieho hráča Barcelony a trénera jej rezervného tímu Eusebia Sacristana pokračuje v úspešnom štarte do sezóny. V tabuľke patrí San Sebastianu piate miesto a pred víkendom ťahal sériu štyroch víťazstiev za sebou. Proti Barcelone mali už v prvom polčase veľké šance David Zurutuza, Xabi Prieto, Vela i Inigo Martinez a domáci mali na konte už osem rohových kopov, kým sa Katalánci dostali k svojmu prvému. "Zaslúžili sme si viac ako remízu," zhodnotil zápas mexický krídelník San Sebastianu Vela.

Myslíte si, že máte moc nad semaformi? Zistili sme, či tieto…

Poznáte to asi všetci. Stojíte pred priechodom pre chodcov, stláčate…