V 13. kole Fortuna ligy sa darilo viac Žilinčanom, vyhrali nad Myjavou

Na snímke potýčka medzi hráčmi Spartaka Myjava a MŠK Žilina, v strede brankár Matúš Hruška (Spartak Myjava) a oproti nemu Denis Vavro (MŠK Žilina) počas zápasu 16. kola futbalovej Fortuna ligy Spartak Myjava – MŠK Žilina. Myjava, 20. novembra 2016 — Foto: TASR/Martin Palkovič

Prečítajte si, ako prebiehal ďalší zápas futbalovej Fortuna ligy.

Myjava 20. novembra (TASR) - Líder tabuľky mal od úvodu stretnutia územnú prevahu a po prvý raz ohrozil domácu bránu v 8. min., keď k žrdi namieril Škvarka. Myjavčania chceli ťažiť z kontier, v 15. min. sa po jednej črtala sľubná situácia, ale Bílovského prihrávka na Kolára bola pridlhá. V 28. min. si úlohy vymenili, Bílovský sa ocitol v čistej šanci, ale bránu netrafil. Kopaničiari boli vzadu pozorní a Žilinu do šancí nepúšťali. Až prišla 41. min., keď sa na trávniku v pokutovom území ocitol Špalek a kopala sa penalta. Hruška vystihol Vavrovi smer strely a dokázal loptu vytesniť mimo brány.

Galéria

Galéria

Aj po zmene strán pohrozili ako prví hostia, keď v 52. min. zakončil z veľkého uhla Hlohovský a o dve minúty z podobnej pozície aj Holúbek. Domáci kontrovali v 57. min., keď na Mehremičov center len tesne nedosiahol Kolár. V 59. min. sa menilo skóre zápasu, zo strednej vzdialenosti napriahol Vavro a jeho prudký projektil skončil v sieti – 0:1. "Šošoni" mali v 66. min. výhodu priameho kopu, Škvarka poslal loptu tesne nad bránu. V 70. min. vymyslel Kóňa zaujímavú prihrávku na Kukoľa, ktorého strelu vyrazil Volešák. O minútu využili Žilinčania kontru, na jej konci bol Škvarka, ktorý zvýšil na 2:0 pre hosťujúci tím. V 83. min. sa podarilo Kopaničiarom znížiť, keď najskôr trafil Kóňa do žrde, no odrazená lopta sa dostala ku Kukoľovi, ktorého strelu sa od brvna napokon odrazila za bránkovú čiaru – 1:2.

Spartak Myjava – MŠK Žilina 1:2 (0:0)

Góly: 83. Kukoľ - 59. Vavro, 71. Škvarka. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Kolár, Bílovský, Černáček, Beňo – Škvarka, Mabouka, 1056 divákov

zostavy a striedania:

Spartak Myjava: Hruška – Machovec, Černáček, Pavlík, Beňo – Marček (75. Sládek), Bílovský (81. Duga), Kóňa – Mehremič (63. Brigant), Kolár, Kukoľ

MsHK Žilina: Volešák – Holúbek, Králik, Vavro, Mabouka – Škvarka, Diaz, Káčer – Hlohovský, Haskić (80. Vallo), Špalek

Mikuláš Radványi, tréner Myjavy: "Vedeli sme, že so Žilinou nemôžeme hrať otvorenú partiu. Chceli sme hrať trpezlivo v prípravnej zóne, včas dostupovať. V prvom polčase sa nám to darilo. Mali sme prvú veľkú šancu, Bílovský sám pred bránou netrafil. Myslím si, že s prvým polčasom sme mohli byť spokojní. Cez prestávku som nabádal hráčov, aby naďalej hrali zodpovedne. V druhom polčase niektorí hráči nerobili to, čo by mali robiť. Opúšťali priestor, nedostupovali včas. Upozorňoval som ich, že po defenzívnych štandardkách štyria–piati vyrážajú dopredu. Nemôžeme urobiť to, čo pred druhým gólom. Chlapci po prestriedaní ukázali charakter. Myslím si, že sme boli zdatným súperom Žiliny."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Cenné víťazstvo sa zrodilo po dominantnom výkone, najmä v druhom polčase. Mužstvo ukázalo veľkú silu, dokázalo dnes preskočiť viac krízových vecí – nepremenená penalta, kontaktný gól na 1:2. Myjava má skúsené mužstvo a horúcu pôdu, takže víťazstvo si veľmi vážime. Chlapci ukázali, že sú pripravení zvládať aj takéto zápasy, čo nám dodáva ešte väčšiu energiu a motiváciu do ďalšej roboty. Ďakujem chlapcom a aj fanúšikom, že nás prišli podporiť."