Brankár Halák si v NHL pripísal 40 zákrokov

Brankár New York Islanders  Jaroslav Halák.
Brankár New York Islanders Jaroslav Halák. — Foto: TASR/AP

Hokejisti New Yorku Islanders v bránke s Jaroslavom Halákom podľahli v noci na nedeľu v NHL na ľade Floridy 2:3 po predĺžení.

Washington 13. novembra (TASR) - Hokejisti New Yorku Islanders v bránke s Jaroslavom Halákom podľahli v noci na nedeľu v NHL na ľade Floridy 2:3 po predĺžení. Slovenský brankár podržal hostí, pripísal si 93-percentnú úspešnosť zákrokov, keď chytil 40 z 43 striel súpera.

Toronto prehralo v Pittsburghu 1:4, pri jedinom zásahu neúspešného mužstva asistoval aj slovenský obranca Martin Marinčin. Gólovú prihrávku dosiahol tiež jeho skúsenejší krajan Zdeno Chára, kapitán Bostonu sa podieľal na víťazstve svojho tímu na klzisku Arizony 2:1.

NHL - výsledky:

Carolina - Washington 5:1, Columbus - St. Louis 8:4, Florida - New York Islanders 3:2 pp (za hostí HALÁK inkasoval 3 góly z 43 striel), Montreal - Detroit 5:0, New Jersey - Buffalo 4:2, Philadelphia - Minnesota 3:2, Pittsburgh - Toronto 4:1 (za hostí MARINČIN 0+1), Tampa Bay - San Jose 1:3, Arizona - Boston 1:2 (za hostí CHÁRA 0+1, Nashville - Anaheim 5:0, Calgary - New York Rangers 1:4

NHL - sumáre:

CAROLINA HURRICANES - WASHINGTON CAPITALS 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Góly: 13. Aho (J. Staal, Teräväinen), 18. Teräväinen (Aho, J. Staal), 26. J. Staal (Lindholm, Teräväinen), 31. V. Rask (Dahlbeck, Stempniak), 57. Aho (Teräväinen, J. Staal) - 13. Kuznecov (Orlov, Niskanen). Brankári: Ward - Grubauer, strely na bránku: 38:21, 12.436 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - ST. LOUIS BLUES 8:4 (3:1, 4:1, 1:2)

Góly: 3. Gagner (Hartnell, Sedlák), 7. N. Foligno (Saad), 16. Wennberg (Saad, N. Foligno), 26. Gagner (Hartnell, Sedlák), 26. Dubinsky (Atkinson, Jenner), 31. Nutivaara (Atkinson, Jenner), 34. W. Karlsson (Savard, Atkinson), 43. Werenski (Atkinson, N. Foligno) - 7. Shattenkirk (Tarasenko, Perron), 36. Fabbri (Tarasenko, Lehterä), 41. Tarasenko (Shattenkirk, Perron), 47. Fabbri (Tarasenko, Perron). Brankári: Bobrovskij - Allen (26. Hutton), strely na bránku: 30:37, 15.788 divákov.

FLORIDA PANTHERS - NEW YORK ISLANDERS 3:2 pp (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)

Góly: 49. Rau (Matheson, MacKenzie), 60. Marchessault (Barkov, Yandle), 65. Malgin (Trocheck, Matheson) - 20. Nelson (DeHaan, Chimera), 30. Leddy (Tavares, Bailey). Brankári: Luongo - HALÁK, strely na bránku: 43:21, 15.828 divákov.

MONTREAL CANADIENS - DETROIT RED WINGS 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)

Góly: 5. Danault (Shaw, Pacioretty), 8. Byron, 19. Weber (Radulov, Galchenyuk), 36. Shaw (Galchenyuk, Markov), 37. Pacioretty (Shaw, Danault). Brankári: Price - Howard (41. Mrázek), strely na bránku: 37:25, 21.288 divákov.

NEW JERSEY DEVILS - BUFFALO SABRES 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Góly: 5. Quincey (Severson, Henrique), 27. Lappin (Hall, Lovejoy), 32. Palmieri (Severson, Greene), 47. Moore (Henrique, Hall) - 24. M. Foligno (Gionta), 50. Moulson (Grant, Franson). Brankári: Schneider - Lehner, strely na bránku: 27:23, 16.514 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - MINNESOTA WILD 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 13. Manning (Bellemare), 38. Del Zotto (Raffl), 49. Schenn (Simmonds, Voráček) - 1. Niederreiter (Coyle, E. Staal), 32. Granlund (Koivu). Brankári: Neuvirth (21. Mason) - Dubnyk, strely na bránku: 36:27, 19.591 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - TORONTO MAPLE LEAFS 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Góly: 24. Malkin (Letang, Hörnqvist), 40. Kunitz (Rust, Cole), 47. Rust (Crosby, Sheary), 51. Crosby (Dumoulin, Letang) - 2. Hyman (Hunwick, MARINČIN). Brankári: Murray - Andersen, strely na bránku: 49:36, 18.668 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - SAN JOSE SHARKS 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Góly: 46. Stralman (Boyle, Paquette) - 8. Marleau (Burns, Martin), 11. Wingels (Tierney, M. Karlsson), 29. Vlasic (Hertl, Donskoi). Brankári: Bishop - Jones, strely na bránku: 26:20, 19.092 divákov.

ARIZONA COYOTES - BOSTON BRUINS 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 53. Vrbata (DeAngelo, Ekman-Larsson) - 28. Spooner (CHÁRA, Krejčí), 30. Pastrňák (Marchand, Krug). Brankári: Domingue - T. Rask, strely na bránku: 32:29, 16.531 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - ANAHEIM DUCKS 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Góly: 20. Ellis (Forsberg), 33. Neal (Arvidsson), 36. Sissons (Arvidsson, Ekholm), 37. Forsberg (Johansen, Weber), 47. Neal (Fisher, Josi). Brankári: Rinne - Gibson (37. Bernier), strely na bránku: 27:27, 17.309 divákov.

CALGARY FLAMES - NEW YORK RANGERS 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

Góly: 52. Ferland (Brodie, Wideman) - 7. Grabner (Fast), 12. Stepan (Kreider), 30. Vesey (McDonagh, J.T. Miller), 35. Bučnevič (Zuccarello, Zibanejad). Brankári: Elliott - Lundqvist, strely na bránku: 36:28, počet divákov neuvedený.

Slováci v akcii:

Zdeno Chára (Boston) 24:11 0 1 1 +1 0 0

Martin Marinčin (Toronto) 21:05 0 1 1 0 0 0

Tomáš Tatar (Detroit) 16:45 0 0 0 -1 0 0

---------------------------------------------------

Jaroslav Halák (NY Islanders) 64:08 40/43 93,0

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/