Basketbalistky Košíc prehrali s Olympiakosom Pereus. Po predĺžení

Na snímke vľavo hráčka Košíc Viktória Baughová, vpravo tréner Košíc Peter Jankovič v zápase 1. kola D-skupiny Európskeho pohára basketbalistiek Good Angels Košice - Aluinvent Miškovec (Maď.) v Košiciach 26. októbra 2016. — Foto: TASR/František Iván

Pre Košičanky je to druhá prehra v rade, ktorá im v štvorčlennej D-skupine Európskeho pohára FIBA mierne komplikuje postupové šance.

Atény 9. novembra (TASR) - Basketbalistky Good Angels prehrali vo svojom treťom zápase v Európskom pohári FIBA na palubovke gréckeho Olympiakosu Pireus 78:85 po predĺžení. Košičanky počas zápasu dokázali stiahnuť 14-bodové manko a v závere tretej štvrtiny aj viedli 73:72. Domáce však dokázali vyrovnať a napokon v predĺžení získali cenné víťazstvo.

Pre Košičanky je to druhá prehra v rade, ktorá im v štvorčlennej D-skupine mierne komplikuje postupové šance. Hráčky trinásťnásobného slovenského majstra sa v ďalšom zápase EP FIBA predstavia v stredu 30. novembra na palubovke maďarského družstva Aluinvent DVTK Miškovec.

Úvod zápasu bol z pohľadu Good Angels sľubný. Košičanky viedli 5:2, záver prvej desaťminútovky však lepšie zvládli domáce hráčky - 22:18. Druhá štvrtina vyznela jednoznačne v prospech Olympiakosu, ktorý využil hluchý úsek Košičaniek. Náskok gréckeho družstva bol po prvom polčase výrazný - 45:31.

Za stavu 51:35 Košičankám zabrali legionárky - Baughová s Allenovou sa postarali o 10 bodov v rade, na ktoré nadviazala trojkou Oblaková a Good Angels boli späť v hre (51:48). Potom však nasledoval ďalší slabší úsek v hre Košičaniek. Pred záverečnou štvrtinou bola ich strata osembodová - 62:54.

Stíhaciu jazdu Košičaniek zvýraznila v úvode štvrtej štvrtiny trojkou Žirková - 64:60. Oblaková trojkou v 37. minúte vyrovnala na 69:69. V dramatickom závere zápasu Jurčenková naklonila misky váh na stranu Good Angels, keď dvomi trestnými hodmi upravila na 72:73, ale Johnsonová vyrovnala na 73:73.

Päťminútové predĺženie bolo v réžii domáceho Olympiakosu. Aj vďaka bývalej hráčke Good Angels Kizerovej ho lepšie zvládli hráčky domáceho družstva, ktoré napokon zvíťazili o sedem bodov.

D-skupina Európskeho pohára FIBA:

Olympiakos Pireus - Good Angels Košice 85:78 po predĺž. (73:73, 45:31)

Najviac bodov Olympiakosu: Kizerová 25, Maltsiová 20, Chatzinikolaouová 16, zostava a body Good Angels: Baughová 19, Oblaková 16, Jurčenková 7, Bálintová 2, Kupčíková 2 (Allenová 17, Stehlíková 10, Žirková 3, Janoščíková 2, Baburová 0). Rozhodovali: Černová, Smiljaničová, Yalman, TH: 38:30 - 17:12, trojky: 3 - 8, os. chyby: 19:30.