Komárňanskí basketbalisti vyhrali Slovenský pohár mužov

Levičania síce po obrátke zmazali dvojciferné manko, ale rozhodujúce chvíle patrili "hosťom".

LEVICE 3. februára - Basketbalisti MBK Rieker Komárno sa stali víťazmi Slovenského pohára mužov 2013.

Zverenci trénera Františka Róna si v nedeľňajšom finálovom stretnutí v Leviciach poradili tesne 76:74 (48:35) s domácim klubom Astrum, ktorý zorganizoval záverečný turnaj Final Eight.

Komárňania položili základ úspechu v prvom polčase, keď do druhého dejstva vstupovali s 13-bodovým náskokom. Levičania síce po obrátke zmazali dvojciferné manko, ale rozhodujúce chvíle patrili "hosťom".

Poradie na 3. - 8- mieste sa nevyhodnocovalo. MBK Rieker "odčinil" neúspech z vlaňajšieho finále SP, v ktorom podľahol Nitre pod jej košmi 78:85.

Hlasy

Oleg Meleščenko (tréner Levíc): "Komárňanom sme dovolili vypracovať si už v prvom polčase vedenie, ktoré sme po zmene strán museli doťahovať. Stálo nás to veľa síl. V prospech súpera hovoril počet doskočených lôpt (45, resp. 23), čo tiež rozhodlo."

František Rón (tréner Komárna): "O výsledku stretnutia rozhodlo doskakovanie pod oboma košmi. V prvom polčase sme boli aj v útočnej fáze úspešnejší, po zmene strán začali Levičania sťahovať náš náskok. Napokon sme zvíťazili aj s prispením šťastia."

Výsledok - finále SP mužov - nedeľa:

Astrum Levice - MBK Rieker Komárno 74:76 (19:27, 16:21, 20:19, 19:9)

Najviac bodov: Kemp 17, Fields 14, J. Simmons 12 - Šoška 19, Lowe 17, Simpson 13 (3 trojky)

TH: 21/14 - 20/13, fauly: 21 - 24, trojky: 6 - 7, rozhodovali: Brziak, Gabara a Zubák, 2000 divákov

V prvom polčase bolo jednoznačne lepšie Komárno, pričom o osude stretnutia rozhodla najmä úspešnosť doskokov. V druhom dejstve sa Levičania vrátili do hry, keď v závere štvrtej štvrtiny viedli 74:73, no Šoška z tímu hostí im 49-sekúnd pred záverečnou sirénou víťaznou trojkou zmaril šancu na triumf v Slovenskom pohári.