Kanada inkasovala prvý gól. Nad Maďarmi zvíťazila v príprave 5:1

Maďarský hokejista István Sofron sa teší po strelení úvodného gólu v prípravnom zápase Maďarsko - Kanada v Budapešti 1. novembra 2016 — Foto: TASR/AP

Zápas s domácou reprezentáciou Maďarska bol pre Kanaďanov príprava na Nemecký pohár.

Budapešť 1. novembra (TASR) - Kanadskí hokejisti triumfovali v utorňajšom prípravnom stretnutí pred štartom Nemeckého pohára nad domácim Maďarskom 5:1. Proti outsiderovi nastúpili v rámci trojdňového tréningového kempu, ktorý si pred odchodom do Augsburgu rozložili práve v Budapešti.

Zverenci Davea Kinga prehrávali od 14. minúty po presilovkovom góle Istvána Sofrona, no už o tridsať sekúnd neskôr vyrovnal Riley Holzapfel. "Javorové listy" následne ovládli priebeh zápasu, dominovali vo všetkých herných činnostiach a v každej ďalšej tretine zaznamenali dva góly. V druhej sa o presné zásahy postarali Brandon Kozun s Paulom Szczechurom, ktorý sa presadil aj v 42. minúte. Listinu strelcov uzavrel Bud Holloway. Po tréningovom kempe sa výber s hráčmi z nemeckej DEL a KHL presunie do Augsburgu bez trojice Jamie Fraser, Riley Holzapfel (obaja Vienna Capitals), John Lammers (HC Innsbruck).

Kanada sa na Nemeckom pohári predstaví celkovo sedemnástykrát, prvý od roku 2014. V rokoch 2000, 2002, 2005 a 2008 podujatie vyhrala. V Augsburgu nastúpia "javorové listy" 4. novembra proti Švajčiarsku, o deň neskôr proti Slovensku a na záver turnaja ich čaká zápas s domácim Nemeckom.

prípravný zápas:

Maďarsko - Kanada 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Góly: 14. Sofron - 14. Holzapfel, 25. Kozun, 38. Szczechura, 41. Holloway, 42. Szczechura

Nominácia Kanady na Nemecký pohár 2016:

brankári: Barry Brust (HC Slovan Bratislava/KHL), Danny Taylor (Medveščak Záhreb/KHL)

obrancovia: Jesse Blacker (Nürnberg Ice Tigers/Nem.), Chay Genoway (Jokerit Helsinki/KHL), Geoff Kinrade (Neftechimik Nižnekamsk/KHL), Braden Lamb (Augsburger Panther/Nem.), Patrick McNeill (ERC Ingolstadt/Nem.), Chris Lee (Metallurg Magnitogorsk/KHL), Mat Robinson (Dinamo Moskva/KHL), Jonathan Sigalet (Frölunda/Švéd.),

útočníci: Brandon Buck (ERC Ingolstadt/Nem.), Matt Ellison (Dinamo Minsk/KHL), Kevin Clark (Brynäs IF/Švéd.), Andrew Gordon (Linköping/Švéd.), Curtis Hamilton (SaiPa Lappeenranta/Fín.), Bud Holloway (CSKA Moskva/KHL), Brandon Kozun (Lokomotiv Jaroslavľ/KHL), Jonathan Matsumoto (Red Bull Mníchov/Nem.), Ben Maxwell (HC Soči/KHL), Derek Roy (Avangard Omsk/KHL), Greg Scott (CSKA Moskva/KHL), Paul Szczechura (Traktor Čeľjabinsk/KHL), Maxime Talbot (Lokomotiv Jaroslavľ/KHL)