Liberec zdolal Pardubice, Bartovič a Radivojevič bodovali

Branko Radivojevič a Ján Lašák.
Branko Radivojevič a Ján Lašák. — Foto: TASR/Henrich Mišovič

V šlágri nedeľňajšieho programu zdolal Třinec na domácom ľade Spartu Praha.

Praha 30. októbra (TASR) - Hokejisti HC VERVA Litvínov triumfovali v nedeľňajšom dueli 17. kola českej extraligy v Chomutove 4:2. Zo súboja slovenských brankárov vyšiel lepšie hosťujúci Jaroslav Janus, ktorý kryl 24 striel súpera a zaznamenal 92,31-percentnú úspešnosť. Ján Laco v bránke "pirátov" pochytal 20 pokusov.

V šlágri nedeľňajšieho programu zdolal Třinec na domácom ľade Spartu Praha 3:2. "Oceliari" si pripísali tri body vďaka obratu v druhej tretine, keď odčinili inkasovaný gól z hokejky slovenského obrancu Michala Čajkovského tromi presnými zásahmi na 3:1. V tretej tretine padol už len jeden gól, Lukáš Pech po asistencii Andreja Kudrnu stanovil skóre na konečných 2:3 z pohľadu Sparty. Bod za asistenciu zaknihoval aj Rastislav Špirko na domácej strane.

Na reprezentačnú prestávku sa víťazne naladili hokejisti úradujúceho šampióna z Liberca. Trápiace sa Pardubice doma zdolali 4:2 aj vďaka 18 zákrokom Jána Lašáka či Milanovi Bartovičovi s Brankom Radivojevičom, ktorí si pripísali po jeden asistencii.

Tipsport extraliga - 17. kolo:

Oceláři Třinec - Sparta Praha 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)

Góly: 22. Marosz (ŠPIRKO), 26. Polanský, 39. Petružálek - 14. ČAJKOVSKÝ, 49. Pech (KUDRNA)

Piráti Chomutov - HC VERVA Litvínov 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Góly: 6. Huml, 50. Huml - 25. Lukeš, 30. Hanzl, 52. Válek, 59. Hanzl

/J. LACO kryl 20 striel, mal 83,33-percentnú úspešnosť - J. JANUS kryl 24 striel, mal 92,31-percentnú úspešnosť/

PSG Zlín - BK Mladá Boleslav 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Góly: 17. Kubiš - 12. Urban, 29. Látal, 33. Klepiš, 54. Lenc, 58. Hyka

Bílí Tygři Liberec - Dynamo Pardubice 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly: 3. Šimek (BARTOVIČ), 30. Jelínek, 44. Lakatoš, 59. Šimek (RADIVOJEVIČ) - 30. Hubáček, 30. Novák

/J. LAŠÁK za domácich kryl 18 striel, mal 90-percentnú úspešnosť/

Kometa Brno - Škoda Plzeň 8:5 (2:3, 1:0, 5:2)

Góly: 5. KOVÁČIK (HAŠČÁK), 7. Erat, 24. Štencel, 45. Káňa (MALEC), 48. Čermák, 55. Zaťovič, 58. Dočekal (MALEC), 60. Káňa - 6. Kubalík (FRÜHAUF), 11. Kodýtek, 20. Kubalík (ČEREŠŇÁK), 48. Kubalík

Mountfield HK - Vítkovice Ridera 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 20. ŠTAJNOCH, 44. Dietz - 23. Hudeček