Hossa ani Pánik Chicago nespasili, v rozstrele podľahli Calgary

Calgary Flames vyhralo nad tímom Chicago Blackhawks 3:2 po samostatných nájazdoch. Za Chicago hrali 24. októbra 2016 aj slovenskí hokejisti Marián Hossa (81) a Richard Pánik (14). — Foto: TASR/AP

Pánik sa mohol stať už predtým hrdinom súboja, ale v záverečných sekundách tretej tretiny zneškodnil pravým betónom jeho tutovku Brian Elliott.

New York 25. októbra (TASR) - Hokejisti Chicaga Blackhawks prehrali v noci na utorok v zámorskej NHL na domácom ľade s Calgary Flames 2:3 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci nájazd premenil až v siedmej sérii bývalý hráč "jastrabov" Kris Versteeg.

Pred ním neuspelo v rozstrele 13 hráčov vrátane dvojice slovenských útočníkov v službách Chicaga Richarda Pánika a Mariána Hossu. Pánik sa mohol stať už predtým hrdinom súboja, ale v záverečných sekundách tretej tretiny zneškodnil pravým betónom jeho tutovku Brian Elliott. Brankár "plameňov" sa napokon dočkal prvého víťazstva v drese Flames, jeho tím však stále čaká na premiérovú výhru v riadnom hracom čase.

V ďalšom súboji Montreal zdolal aj vďaka gólu a dvom asistenciám Alexandra Radulova Philadelphiu 3:1 a predĺžil sériu víťazstiev na štyri zápasy.