Futbalisti Tottenhamu sú aj po 9. kole Premier League stále bez prehry

Futbalista Erik Lamela z tímu Tottenham počas zápasu s AFC Bournemouth, 22. októbra 2016. — Foto: TASR/AP

Liverpool uspel proti West Bromwichu Albion a skočil na druhé miesto.

Londýn 22. októbra (TASR) - Futbalisti Tottenhamu sú aj po 9. kole anglickej Premier League naďalej bez prehry. Spurs v sobotu remizovali na pôde AFC Bournemouth 0:0 a v tabuľke si udržali priebežné tretie miesto. Základom získaného bodu bola opäť výborná defenzíva zverencov Mauricia Pochettina, ktorí opäť neinkasovali. Londýnčania v novej sezóne dostali v lige doteraz len štyri góly.

Rovnaký výsledok predviedol ich mestský rival Arsenal, ktorý nedokázal skórovať doma proti Middlesbrough. Bod však stačil tímu kouča Arsena Wengera na to, aby sa priebežne dostal na čelo tabuľky.

Výhru Stoke na ihrisku Hullu režíroval dvojgólový Xherdan Shaqiri. Švajčiarsky reprezentant sa presadil v 26. a 50. minúte.

Kvalitnú formu z Ligy majstrov si do domácej súťaže konečne preniesol Leicester. Úradujúci majster zdolal Crystal Palace 3:1.

Vydreté víťazstvo dosiahol West Ham. United triumfovali nad Sunderlandom gólom Winstona Reida z piatej minúty nadstaveného času.

Liverpool uspel proti West Bromwichu Albion a po výsledku 2:1 poskočil v tabuľke na druhé miesto.