Na snímke vpravo brankár Žiliny Tomáš Tomek po inkasované druhého gólu od Košičana Ladislava Nagya (tretí zľava) v 7. kole hokejovej Tipsport Ligy HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina  v Košiciach 25. septembra 2016.
Na snímke vpravo brankár Žiliny Tomáš Tomek po inkasované druhého gólu od Košičana Ladislava Nagya (tretí zľava) v 7. kole hokejovej Tipsport Ligy HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina v Košiciach 25. septembra 2016. — Foto: TASR – Roman Hanc

Po prvej tretine Košičania viedli 3:1, ale pomer striel bol výrazne v prospech Žiliny - 5:14.

Košice 26. septembra (TASR) - Nestáva sa často, aby hokejistov HC Košice súper prestrieľal na ich ľade. Hráčom Žiliny sa to však v 7. kole podarilo, boli strelecky aktívnejší, ale na skóre sa to príliš neprejavilo. Hostia si napriek snahe zo Steel arény odniesli už oblikátnu košickú "šestku".

Šesť strelených gólov sa už stáva štandardom košických hokejistov. V rámci víťaznej košickej šnúry, ktorá trvá už štyri zápasy, musel každý zo súperov stráviť šesťgólový prídel. Svedčí to o streleckej pohode "oceliarov," ktorí nešetrili ani Žilinu. Jej hráči prišli do Steel arény s cieľom prekvapiť favorita a na ich hernom prejave to bolo vidno. "Snažili sme sa strieľať zo všetkých pozícií, šancí sme mali dostatok. Žiaľ, prehrali sme, pretože im tam padlo asi všetko. O to viac tá prehra mrzí," uviedol pre TASR brankár MsHK Žilina Tomáš Tomek.

Po prvej tretine Košičania viedli 3:1, ale pomer striel bol výrazne v prospech Žiliny - 5:14. Úvodná tretina naznačila, že rozdiel bude v efektivite streľby a v brankárskych výkonoch. "Bol to pre mňa ťažký úvod zápasu. Z piatich striel som dostal tri góly. Je ťažké dobiehať skóre, keď v Košiciach prehrávate 0:3. Mali sme naozaj zlý úvod zápasu, ale musíme sa z toho poučiť. Celkovo sme však nehrali zle," poznamenal Tomek.

Po góle, ktorým domáci kapitán Ladislav Nagy zvýšil na 3:0, nasledoval oddychový čas hostí. Nebolo by prekvapením, keby došlo k výmene brankárov, ale tréner Jančuška ponechal v bránke Tomeka. Ten nemal svoj deň, ale napokon si nelichotivú percentuálnu úspešnosť predsa len o niečo vylepšil. Štatistici napočítali 24 striel, ktoré na neho smerovali. "Určite som inkasoval góly, ktoré si môžem vyčítať. Musím si to ešte premietnuť v hlave i na videu a rozobrať chyby," poznamenal 28-ročný brankár.

Hostia napokon prestrieľali Košičanov pomerom 33:24, ale sami si veľakrát pripomenuli, že hokej sa hrá na góly. "Výsledok je pre nás krutý, pretože sme nehrali zle. Bojovali sme, prestrieľali sme súpera. Košice dnes boli hrateľné," dodal Tomáš Tomek. Pre Žilinčanov to bola už piata prehra v sezóne a zo ziskom piatich bodov sú na poslednej priečke Tipsport Ligy.