Barcelona získala španielsky Superpohár, víťazstvo spečatil Messi

Po víťazstve 2:0 na ihrisku FC Sevilla zdolali svojho rivala aj v stredajšej domácej odvete jednoznačne 3:0. Víťazstvo Kataláncov spečatil v 55. minúte Lionel Messi.

Hráč FC Barcelona Lionel Messi preberá trofej po triumfe v španielskom Superpohári po víťazstve nad Sevillou 3:0 na štadióne v Sant Joan Despi 17. augusta 2016. Foto: TASR/AP

Barcelona 18. augusta (TASR) - Futbalisti FC Barcelona majú na konte rekordný 13. triumf v španielskom Superpohári. Tohtoročnú edíciu ovládli suverénnym spôsobom, keď po víťazstve 2:0 na ihrisku FC Sevilla zdolali svojho rivala aj v stredajšej domácej odvete jednoznačne 3:0.

Dvoma gólmi sa na štadióne Camp Nou prezentoval Arda Turan, ktorý otvoril skóre už v 10. minúte stretnutia. Brankár domácich Claudio Bravo po polhodine hry zneškodnil pokutový kop Vicenta Iborru a hneď po prestávke pridal Turan druhý presný zásah.

Víťazstvo Kataláncov spečatil v 55. minúte Lionel Messi. "Určite nie sme unavení z vyhrávania trofejí. Treba dúfať, že naše triumfy budú pokračovať aj počas ďalších rokov. Sme ambiciózny tím," povedal stredopoliar Barcelony Sergio Busquets.

Barcelona predtým naposledy získala Superpohár v roku 2013, vlani sa z trofeje tešili hráči Athletica Bilbao. Kvality Kataláncov ocenil aj tréner Sevilly Jorge Sampaoli: "Hrajú krásny futbal a je ťažké ich zastaviť. Veľmi rýchlo si posúvajú loptu a držať s nimi krok je potom mimoriadne náročné."

Barcelone bude chýbať v úvode sezóny aj Mascherano

Obranca španielskeho futbalového klubu FC Barcelona Javier Mascherano nebude k dispozícii na úvodný zápas nového ročníka Primera Division pre natiahnutý sval na pravej nohe. Informovala o tom agentúra AP.

Na snímke obranca "barci" Javier Mascherano. Foto: TASR/AP

Mascherano nedohral pre zranenie stredajší odvetný duel španielskeho Superpohára proti Seville (3:0). Vedenie katalánskeho klubu informovalo, že Argentíčan bude pre zranenie absentovať približne sedem dní.

Barcelone budú okrem Mascherana v sobotňajšom ligovom zápase proti Realu Betis Sevilla chýbať aj Andres Iniesta a Jeremy Mathieu. Obaja sa zranili v úvodnom stretnutí Superpohára.