Je toto najlepší slovenský zamestnávateľ? Pre zamestnancov stavia domy
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Je toto najlepší slovenský zamestnávateľ? Pre zamestnancov stavia domy

Táto firma si s nespokojnosťou zamestnancov hlavu lámať nemusí. Pripravuje pre nich benefity, ako žiadna iná.

Ing. Timotej Husár, marketingový manažér firmy HSH, s.r.o — Foto: Koláž DN/HSH

NITRA 13. augusta - Zamestnanecké benefity sa vo firmách prejavujú rôzne, ale o takejto pozornosti ste pravdepodobne ešte nepočuli. Predstavte si, že máme na Slovensku firmu, ktorá pre svojich zamestnancov dokonca aj stavia domy.

Ako aj niektoré iné firmy, aj táto firma hradí svojim zamestnancom zdravotné prehliadky či liečebné pobyty. Pre svojich zamestnancov však toho pripravuje omnoho viac a takéto výhody často nenájdete ani v oveľa väčších firmách.

Spokojnosť zamestnancov

Ako sa zdá, táto firma ašpiruje na zaradenie medzi najlepších zamestnávateľov, ktorí myslia na svojich zamestnancov a motivujú ich naozaj veľkolepo. V snahe vytvoriť im čo najlepšie pracovné podmienky vyvíjajú viaceré aktivity, ktoré neostávajú ani bez povšimnutia verejnosti.

Okrem spokojnosti zákazníkov spoločnosť HSH Kura Kráľovské z Veľkého Zálužia nezabúda ani na spokojnosť svojich zamestnancov, ktorých je približne 500. Už v roku 1999 rozbehla projekt, vďaka ktorému aj v súčasnosti pre svojich zamestnancov stavia podnikové domy a byty. Podľa ich potreby, no v súčasnosti prevláda záujem najmä o byty. Celkovo však už postavili 25 domov a podarilo sa im vytvoriť bývanie zatiaľ pre 19 rodín, no tie budú ešte určite pribúdať. Zamestnanci o to majú veľký záujem, pretože nájomné bytov a domov majú vďaka tejto možnosti za výhodnejšie ceny. Nepochybne tým mnohým pomohli a nebolo by zlé, keby podobne na svojich zamestnancov mysleli aj iné firmy, pretože to je jedným z aspektov dobrej firmy. Koniec koncov, zlepšuje to aj jej povesť medzi ľuďmi, a to môže byť reklamou na nezaplatenie.

Myslia aj na deti

Byť dobrým zamestnávateľom vníma firma ako poslanie, uvádza na svojej webovej stránke. Firma tiež myslí na školopovinné deti svojich zamestnancov a aj v tomto smere im chce pomáhať. Vytvorila neziskovú organizáciu "Vaša podpora" a prostredníctvom nej pomáha malým školákom zabezpečiť školské pomôcky, ktoré potrebujú. Zo sociálneho fondu pomáha zamestnancom uhradiť prípadné operácie alebo zdravotnícke potreby, či liečebné pobyty.

Už teraz si možno hovoríte, ako si táto spoločnosť váži svojich zamestnancov, keď sa im takto snaží pomáhať. No ako firma, ktorá sa venuje chovu a spracovaniu hydinových výrobkov, myslí aj na žalúdky svojich zamestnancov. Každé ráno ich v práci čakajú raňajky zadarmo a obedy majú iba za symbolicke euro. Spolu s výplatou si domov zase mesačne odnášajú niekoľko kilogramov mäsových výrobkov.

Na záver už môžeme iba dodať, že firma získala za rok 2015 ocenenie Skvelý zamestnávateľ, ktoré je udeľované Nadáciou Pontis v rámci ocenení Via Bona Slovakia. Ostáva nám iba dúfať, že im toto odhodlanie pozitívneho prístupu k spokojnosti zamestnancov vydrží, čo najdlhšie, a že svojím konaním inšpirujú aj iné firmy, ktoré tu na Slovensku máme.

Už ste čítali?

Povedzte doma, že je tu bezpečne, hovoria európskym turistom…

Pijú nelegálny alkohol, za benzín platia 20 centov a tvrdia, že…

Uznávaný český psychológ: Z dieťaťa sa stane dobrý človek, ak…

Čo sa môžeme my, dospelí, naučiť od detí a na čo pri ich výchove…

ZUZANA MAURÉRY: Majme vzdelaných ľudí, hlúpi sú ľahko manipulovateľní

Herectvo vyštudovala na bratislavskej VŠMU a získanú teóriu…

Táto nenápadná babička zachránila tisícky životov a takmer nikto…

Skromná žena stojí za záchranou približne 2 500 životov, hoci o nej málokto…