Wickmayerová vo Washingtone s víťazným double, vyhrala štvorhru i dvoj

Francúz Monfils zdolal vo finále vo Washingtone Karloviča, získal šiesty titul.

Belgická tenistka Yanina Wickmayerová. Foto: TASR/AP

Washington 25. júla (TASR) - Belgická tenistka Yanina Wickmayerová skompletizovala víťazné double na turnaji vo Washingtone, keď po sobotňajšom triumfe vo štvorhre ovládla v nedeľu aj finále dvojhry. V ňom si ako nasadená sedmička poradila s domácou Lauren Davisovou hladko 6:4, 6:2 a vybojovala svoj piaty titul na okruhu WTA.

Dvadsaťšesťročná Wickmayerová sa stala tento rok treťou tenistkou, ktorá dokázala na rovnakom podujatí získať trofej vo dvojhre i štvorhre.

dvojhra - finále:

Yanina Wickmayerová (7-Belg.) - Lauren Davisová (USA) 6:4, 6:2

Monfils zdolal Karloviča, získal šiesty titul

Francúzsky tenista Gael Monfils sa stal víťazom turnaja ATP vo Washingtone (dotácia 2,128 mil. amerických dolárov, tvrdý povrch). V nedeľňajšom finále ako nasadená dvojka zdolal trinástku "pavúka" Chorváta Iva Karloviča po trojsetovom boji 5:7, 7:6 (6), 6:4 a získal svoj prvý turnajový titul po dva a pol roku.

Francúzsky tenista Gaël Monfils. Foto: TASR/AP

Monfils zabránil Karlovičovi, aby sa vo veku 37 rokov stal najstarším tenistom od roku 1973, ktorý vyhral dva po sebe idúce turnaje. Chorvát minulý týždeň triumfoval na tráve v Newporte a ťahal sériu ôsmich víťazných zápasov. Francúz vybojoval svoj šiesty titul na hlavnom profesionálnom okruhu, prvý od Montpellieru 2014 a prvý mimo Európy.

Gael Monfils (2-Fr.) - Ivo Karlovič (13-Chorv.) 5:7, 7:6 (6), 6:4