PRÍPRAVA: Slováci oplatili Švajčiarom prehru. Vyhrali o štyri góly

V Michalovciach vyhrali 29:25 a svojmu súperovi tak vrátili prehru o osem gólov zo soboty.

Na snímke s loptou slovenský hádzanár Radoslav Antl strieľa počas prípravného zápasu mužov v hádzanej Slovensko - Švajčiarsko 11. júna 2016 v Michalovciach. Foto: TASR/Roman Hanc

Michalovce 12. júna (TASR) - Slovenskí hádzanári zvíťazili v nedeľňajšom prípravnom zápase v Michalovciach nad Švajčiarskom 29:25 a svojmu súperovi tak vrátili prehru 19:27 zo soboty. Helvétov ani raz nepustili do vedenia a napokon zúročili svoj päťgólový náskok z prvého polčasu. Zverenci Martina Liptáka dvojzápasom so Švajčiarskom zakončili sústredenie v Michalovciach.

Slováci chceli odčiniť vysokú prehru z predošlého zápasu a za týmto cieľom išli od prvých minút. V 6. minúte upravil Antl na 4:1, ale Helvéti sa nevzdávali. Zvýšili dôraz v obrane a po viacerých úspešných protiútokoch v 21. minúte vyrovnali na 9:9. O štyri minúty však Slováci získali trojgólový náskok späť, keď sa presadil Dudáš - 12:9. V závere prvého polčasu predviedol brankár Štochl viacero úspešných zákrokov, ktoré jeho spoluhráči zúročili na navýšenie náskoku - 15:10.

Tento náskok si slovenský tím udržiaval aj v druhom polčase. Hostia síce viackrát znížili, ale v dôležitých momentoch podržal Slovákov aj brankár Paul. V druhom polčase pribudlo viacero ostrejších zákrokov, ale na slovenskom víťazstve to už nič nezmenilo. Po góle Duriša v 54. minúte viedol domáci tím už o sedem gólov - 28:21. Slováci napokon Švajčiarov zdolali o štyri góly - 29:25.

prípravný zápas - nedeľa:

Slovensko - Švajčiarsko 29:25 (15:10)

Zostava a góly SR: Štochl, Paul 1 - Guzy, Dudáš 3, Holdoš 1, Volentics 3, Petro, Krok, Ďuriš 2, Briatka 1, Polakovič 2, Páleš, Antl 6, Mazák, Mikita 9, Hlinka, Baláž 1, najviac gólov Švajčiarska: Maros 5, Liniger 5, Raemy 4. Rozhodovali: Rudinský, Mandák, TH: 3/2 - 4/4, vylúčení: 6 - 8, 200 divákov.

Hlasy po zápase:

Martin Lipták, tréner SR: "Včera sme boli za debilov, dnes sme zlepšili výkon najmä v obrane. K zápasu sme pristúpili úplne inak než včera a víťazstvo sme si zaslúžili. Mali sme úplne iné nasadenie, hrali sme kvalitnejšie. Po včerajšku som bol dosť zúrivý, ale dnes to bolo o niečom inom."

Jakub Mikita, strelec deviatich gólov: "Hlavným cieľom dnešného zápasu bolo odčiniť včerajšiu prehru a uhrať lepší výsledok. To sa nám aj podarilo, takže sme spokojní. Som rád, že som mojimi gólmi pomohol k víťazstvu."

Pavol Polakovič, strelec dvoch gólov: "Po dnešnom zápase máme určite lepšiu náladu ako po včerajšom. Obrana dnes pracovala omnoho lepšie ako včera, lepšie sa chytalo aj brankárom. Lepší sme mali aj prechod do protiútokov."