Čanecký skončil v 3. etape Okolo Slovenska piaty, triumfoval Eibegger

Organizátori si pripravili na pelotón štyri vrchárske prémie, no oproti štvrtkovej kráľovskej bola 3. etapa o čosi jednoduchšia.

Na snímke slovenský jazdec rakúskeho tímu Amplatz-BMC Marek Čanecký pred štartom 3. etapy 60. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách 10. júna 2016. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Zuberec 10. júna (TASR) - Víťazom piatkovej 3. etapy 60. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska sa stal Rakúšan Markus Eibegger. Jazdec stajne Felbermayr doviedol do úspešného konca únik a na 193 km dlhej trati zo Štrbského plesa do Zuberca prišiel do cieľa s náskokom jednej sekundy pred hlavným balíkom. Druhé miesto obsadil Slovinec Jan Tratnik z Amplatz-BMC a tretí skončil Čech František Sisr z tímu Klein Constantia. Z domácich jazdcov skončil najlepšie na 5. mieste Marek Čanecký (Amplatz).

Organizátori si pripravili na pelotón štyri vrchárske prémie, no oproti štvrtkovej kráľovskej bola 3. etapa o čosi jednoduchšia. V úvode sa pokúšalo o únik viacero skupiniek, aktívni boli aj domáci pretekári, no ani jedna sa neodtrhla na dlhšie. Výraznejší náskok si vypracovali až deviati jazdci, ktorí sa odtrhli na zjazde z druhej horskej prémie na Štrbskom plese. Boli to Schulting (Parkhotel Valkenburg), Turrin (Unieuro), Holohan (Wiggins), Buchaček (Whirlpool), Sisr (Klein Constantia), Kusztor (Amplatz), Eibegger (Feldermayr), Šiškevičius (Staki-Baltik), Lukševics (Lotyšsko) a zanedlho mali pred hlavným balíkom náskok asi 1:30 min. Ako informoval oficiálny portál pretekov, v pelotóne pracovali najmä jazdci tímov Kolss-BDC a Synergy Baku, vďaka ktorým sa náskok scvrkol a 85 km pred cieľom balík utečencov pohltil. Po poslednej vrchárskej prémii na Hutách asi 50 km pred koncom sa odtrhla trojica Schachmann (Klein Constantia), Pearson (Wiggins) a opäť aj Eibegger. Približne 40 km pred cieľom mali náskok 50 sekúnd a desať kilometrov ešte stále 20 s. V závere ostal z trojice na čele iba Eibegger, ktorý bol počas celej etapy veľmi aktívny a nakoniec si vybojoval aj triumf.