Slovenky v odvetnom prípravnom dueli prehrali s Brazíliou 21:23

Zverenky trénera Dušana Poloza v utorok v Nitre rovnakého súpera zdolali tesne 26:25.

Danciele DaRochaová z Brazílie (vľavo) a vpravo Martina Školková zo Slovenska v prípravnom zápase v hádzanej žien medzi Slovenskom a Brazíliou 7. júna 2013 v Nitre. FOTO TASR - Henrich Mišovič Foto: TASR Henrich Mišovič

Bratislava 8. júna (TASR) - Slovenské hádzanárky v druhom domácom prípravnom stretnutí s Brazíliou nezopakovali svoj utorňajší triumf. V stredu v Bratislave prehrali s majsterkami sveta spred troch rokov 21:23. Zverenky trénera Dušana Poloza v utorok v Nitre rovnakého súpera zdolali tesne 26:25.

Dušan Poloz, tréner SR: "Keby nám niekto pred týmto dvojzápasom so silným súperom povedal, že jeden zápas vyhráme a druhý prehráme o dva góly, tak by sme to brali. Dnes sme inkasovali 23 gólov, čo nie je veľa, ale neskutočne sme sa trápili v ofenzívnych činnostiach. Vytiahli na nás vysunutú obranu a na to sme nevedeli reagovať. Druhý polčas patril Brazílčankám. Ale obrovské pozitívum je, čo tento náš mladý tím za uplynulých štrnásť dní predviedol."

Dominika Horňáková, pivotka SR: "Obrana nám dnes fungovala, len škoda viacerých zbytočných technických chýb a stratených lôpt. Neviem, prečo sme v druhom polčase hrali trochu ustráchane a až príliš individuálne. Mali sme na to zopakovať víťazstvo. Ale aj tieto zápasy s Brazíliou nás určite posunuli ďalej."

Prípravný zápas hádzanárok v Bratislave:

Slovensko - Brazília 21:23 (9:8)

Zostava a góly SR: Medveďová, Haládiková – Rajnohová 7/1, Rechtorisová 3, Habánková 2/1, Klučková 1, Michnová, Súkenníková 1, Kučerová 1, Kostelná 4, Bujnochová, Trochtová, Školková, Olšovská, Horňáková 1, Minarčíková 1, Blažeková. Najviac gólov Brazílie: Piedadeová 7, Amorimová 6, Anastaciová 3. Rozhodovali: Brunovský, Čanda (obaja SR), vylúčenia: 2:3, 7m hody: 4/2 - 4/2, 400 divákov.

Aj odvetný duel odštartovali Slovenky bez rešpektu a Kostelná na začiatku 5. minúty upravila na 3:1 pre svoj tím. Juhoameričanky potom zlepšili pohyb a na konci úvodnej desaťminútovky šnúrou troch gólov za sebou otočili skóre na 4:3. Domáce ale pôsobili v prvom polčase istejším dojmom v defenzíve a daril sa im aj prechod do útoku, čoho výsledkom bol trojgólový náskok 7:4 v 16. minúte.

Brazílčanky ešte do prestávky znížili manko na 8:9 a hneď v úvode druhého polčasu otočili na 10:9 zo svojho pohľadu. Zásluhou presnej mušky Kostelnej viedli v 38. minúte opäť Slovenky 13:12, v zakončení sa darilo aj Rajnohovej. Na druhej strane kontrovala najmä strelecky disponovaná Piedadeová a tak sa ani jeden z tímov nedokázal dostať do výraznejšieho náskoku. Až sedem minút pred koncom Brazílčanky ušli na 20:17 a v závere si už sľubný náskok bez problémov postrážili.