Češka Siniaková sa stala víťazkou na tenisovom turnaji v Trnave

Vo finále si poradila s treťou nasadenou Lotyškou Anastasijou Sevastovovou.

Na snímke česká tenistka Kateřina Siniaková vo finále dvojhry turnaja ITF EMPIRE Slovak Open v zápase Kateřina Siniaková - Anastasija Sevastova. V Trnave v nedeľu 15. mája 2016. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Trnava 15. mája (TASR) - Česká tenistka Kateřina Siniaková sa stala víťazkou dvojhry na antukovom turnaji EMPIRE Slovak Open v Trnave. Vo finále MMSR si poradila s treťou nasadenou Lotyškou Anastasijou Sevastovovou 7:6 (4), 5:7, 6:0.

Pre Siniakovú je to celkovo siedmy singlový titul na okruhu ITF, doposiaľ najcennejší v kariére. Vo finálových zápasoch má Češka stopercentnú bilanciu. Z Trnavy si odnáša prémiu 15.200 dolárov a 140 bodov do svetového rebríčka WTA.

Začiatok zápasu vyšiel lepšie Sevastovovej. Šampiónka z roku 2012 sa po brejku v siedmom geme ujala vedenia 4:3, Siniaková však bleskovo vyrovnala a v tajbrejku slávila úspech. V druhom dejstve viedla rodáčka z Hradca Králové už 5:1, no Lotyška následne získala šesť gemov v rade a vynútila si tretí set. V ňom však dominovala Siniaková a Sevastovovej uštedrila "kanára".

„Som nadšená, mám veľkú radosť najmä po tom druhom skazenom sete. Súperka hrá nepríjemne, využíva čopy. V druhom sete som jej veľmi pomohla vlastnými chybami, hlavne za stavu 5:2. Nepotvrdila som servis a ona sa chytila. Potom prišli nervy a bolo to dosť ťažké. Zrazu sa mi to nedarilo,“ povedala Siniaková pre oficiálnu stránku turnaja o úvode zápasu. „V treťom sete som chytila náskok, potom som sa snažila ho dotiahnuť so všetkými silami do konca. Snažila som sa zabudnúť na druhý nevydarený set,“ pokračovala víťazka.

Siniaková sa rada do Trnavy vracia. „Som tu už tretíkrát, veľmi sa mi tu páči. Keď som bola menšia, hrala som predtým v TC EMPIRE aj juniorské turnaje. Jedine počasie by tu mohlo byť lepšie. Rada som sa sem vrátila."

dvojhra - finále:

Kateřina Siniaková (ČR) - Anastasija Sevastovová (3-Lot.) 7:6 (4), ť:7, 6:0

Na snímke zľava riaditeľ turnaja ITF Empire Slovak Open Miroslav Hlavna, víťazka turnaja Češka Kateřina Siniaková a druhá Lotyška Anastasija Sevastovová v Trnave v nedeľu 15. mája 2016. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Na snímke česká tenistka Kateřina Siniaková vyhrala dvojhru na antukovom turnaji ITF EMPIRE Slovak Open v Trnave, keď si vo finále MMSR poradila s treťou nasadenou Lotyškou Anastasijou Sevastovovou 7:6 (4), 5:7, 6:0 v nedeľu 15. mája 2016. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Na snímke lotyšská tenistka Anastasija Sevastovová vo finále dvojhry turnaja ITF Empire Slovak Open v zápase Kateřina Siniaková - Anastasija Sevastovová. V Trnave v nedeľu 15. mája 2016. Foto: TASR/Lukáš Grinaj