Trenčín zdolal Slovan 3:1 a získal Slovenský pohár

Dvoma gólmi sa o to pričinil van Kessel.

Trenčan Stefan Maierhofer (vľavo) reaguje po góle na 1:1 počas finále Slovnaft Cup-u Slovenského pohára ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 29. apríla 2016 v Trnave. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Trnava 29. apríla (TASR) - Trnava 29. apríla (TASR) - Víťazmi Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2015/2016 sa stali futbalisti AS Trenčín, ktorí v piatkovom finále v Trnave zdolali ŠK Slovan Bratislava 3:1. "Belasí" síce viedli po góle Adama Zreľáka (53. min), lenže ich súper mal mohutný finiš a vďaka presnému zásahu Stefana Maierhofera (77. min) a dvom gólom Gina Van Kessela (87. a 90.+2 min) strhol víťazstvo na svoju stranu. Zverenci Martina Ševelu obhájili vlaňajší primát a nedovolili Slovanu pridať do klubovej vitríny už siedmu pohárovú trofej. Zároveň sa môži tešiť na odmenu 50.000 eur, zdolaní finalisti zarobili 20.000 eur.

Hráčov pri nástupe privítali oba fanúšikovské tábory nápaditým choreom a zaujímavé veci sa diali aj vzápätí na ihrisku. V 8. minúte po rýchlom prenesení hry putovala lopta z nohy Zreľáka na Kubíka, ale jeho zblokovaný pokus znamenal pre Slovan len roh. V 10. minúte Skovajsa stratil ľahkú loptu a opäť z toho bola príležitosť pre "belasých", tentoraz mieril tiesnený Kubík vedľa brány. V 14. minúte sa individuálne cez dvoch hráčov Trenčína presadil Milinkovič, jeho strela z hranice šestnástky však smerovala len do stredu brány. Slovan pôsobil v prvých ofenzívnych výpadoch nebezpečnejším dojmom ako jeho súper. V 26. minúte rozhodca Sedlák prerušil zápas, keďže zo sektora bratislavských fanúšikov dopadlo na ihrisko niekoľko delobuchov a svetlíc. Súboj pokračoval po zhruba päťminútovom prerušení, ktoré zabrzdilo aktivitu Slovana a pomohlo Trenčanom. Tí si v 32. minúte vypracovali najväčšiu príležitosť na otvorenie skóre, Berova strela však trafila iba pravú žrď Muchovej brány. Na opačnej strane Zreľákov nepodarený pokus o lob skončil v rukaviciach Šemrinca a rušný prvý polčas ukončila Salátova nepresná hlavička.

Brankár Slovana Ján Mucha si zapcháva uši po tom, čo priestor pred jeho bránkou zahádzali fanúšikovia Slovana pyrotechnikou počas finále Slovnaft Cup-u Slovenského pohára ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 29. apríla 2016 v Trnave. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

V 53. minúte Slovan po učebnicovej akcii otvoril skóre. Kubík našiel uličkou rozbehnutého Zreľáka, ktorý sa "blafákom" vyhol Šemrincovi a nemal problém poslať loptu do odkrytej brány - 1:0. Trenčania pôsobili po inkasovanom góle zakríknutým dojmom, hráči Slovana boli v laufe. V 64. minúte mohli svoje vedenie poistiť, Vittek sa však ulakomil na strelu, hoci mohol prihrať do lepšej pozície Kubíkovi. Tréner AS sa snažil oživiť hru svojho tímu dvojitým striedaním, na ihrisko poslal obrovitého Maierhofera a ten sa mu za dôveru odvďačil vyrovnaním. Rakúšan si v 77. minúte v malom vápne zasekávačkou posunul loptu do palebnej pozície a predviedol nekompromisný "vešiak" pod brvno - 1:1. V 87. minúte putovala po rohu AS lopta až na zadnú žrď a pohotový Van Kessel ju prepasíroval cez Muchu do siete - 1:2. Slovanu zostal na odpoveď krátky čas, v závere vrhol všetky sily do útoku, ale Van Kessel v nadstavenom čase zatĺkol gólom do prázdnej brány tretí klinec do jeho rakvy - 1:3.

finále Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2015/2016 (Trnava):

ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 1:3 (0:0)

Góly: 53. Zreľák - 77. Maierhofer, 87. a 90.+2 Van Kessel. Rozhodovali: Sedlák - Vorel, Chládek, ŽK: Pliatsikas (Slovan), 8547 divákov.

Zostavy a striedania:

Slovan: Mucha - Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Podaný - Scott (90.+1 Savičevič), De Kamps - Milinkovič (84. Crnkič), Kubík, Zreľák - Vittek

Trenčín: Šemrinec - Šulek, Kleščík, Skovajsa, Madu - Koolwijk (89. Lawrence) - Van Kessel, Bero, Rabiu, Kalu (66. Schet) - Guba (66. Maierhofer)

.

Obrazom z finálového zápasu

Trenčan Dávid Guba (vpravo) a trojica slovanistov Granwald Scott (vľavo), Vasileios Pliatsikas (druhý zľava dole) a Marko Milinkovič počas finále Slovnaft Cup-u Slovenského pohára ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 29. apríla 2016 v Trnave. Foto: TASR/Radova Stoklasa

Slovanista Boris Sekulič (vľavo) a Trenčan Matúš Bero počas finále Slovnaft Cup-u Slovenského pohára ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 29. apríla 2016 v Trnave. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Brankár Slovana Ján Mucha odchádza spred brány po tom, čo priestor pred jeho bránkou zahádzali fanúšikovia Slovana pyrotechnikou počas finále Slovnaft Cup-u Slovenského pohára ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 29. apríla 2016 v Trnave. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Fanúšikovia Slovana zahádzali pyrotechnikou ihrisko počas finále Slovnaft Cup-u Slovenského pohára ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 29. apríla 2016 v Trnave. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Hasič likviduje pyrotechniku počas finále Slovnaft Cup-u Slovenského pohára ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 29. apríla 2016 v Trnave. Foto: TASR/Radovan Stoklasa