Cyklista Čanecký vyhral prvé tohtoročné preteky V4: Veľmi sa teším

Na úvodnom podujatí tretieho ročníka pretekov V4 skončil tesne za stupňami víťazov na štvrtej priečke ďalší Slovák Patrik Tybor z Dukly Banská Bystrica.

Ilustračné foto Foto: DEMA Senica a. s.

Pannonhalma 24. apríla (TASR) - Slovenský cyklista Marek Čanecký triumfoval na prvých tohtoročných pretekoch série Visegrad 4 Bicycle Race. Na 172 km dlhej trati z Budapešti do Pannonhalmy vyhral jazdec tímu Amplatz BMC pred Poliakom Dariuszom Batekom a ukrajinským cyklistom Olexandrom Polivodom. Za prvenstvo na podujatí zaradenom do kategórie UCI 1.2 si na konto pripísal 40 bodov UCI.

"Veľmi sa teším z víťazstva a ďakujem aj kolegom z tímu. Preteká sa nám veľmi dobre, tímovo. Nikto nehrá na seba," povedal Čanecký pre špecializovaný portál cycling-info.sk. "Boli to zaujímavé preteky. Športový riaditeľ nám povedal, aby sme sa snažili do každého úniku dostať až dvaja, aby sme skončili v top 10 na bodoch. Takže sme sa snažili celé preteky."

Na úvodnom podujatí tretieho ročníka pretekov V4 skončil tesne za stupňami víťazov na štvrtej priečke ďalší Slovák Patrik Tybor z Dukly Banská Bystrica. Do hodnotenia tak získal 20 bodov UCI. Celkovo sa predstavilo až 25 slovenských jazdcov. Čanecký sa stal druhým Slovákom, ktorý vyhral preteky V4. Ako prvý triumfoval v tejto sérii v roku 2014 Erik Baška. V tom istom roku vyhral celkové poradie Patrik Tybor.

V nedeľu je na programe jednorazovka na Slovensku so štartom i cieľom v Čunove.