Magnitogorsk nedokonal heroický obrat, s CSKA rozhodne siedmy duel

O držiteľovi prestížnej trofeje tak rozhodne až záverečný siedmy zápas, ktorý je na programe v utorok v Ľadovom paláci CSKA.

Ilustračné foto. Foto: TASR/Michal Svítok

Magnitogorsk 17. apríla (TASR) - Hokejisti Metallurgu Magnitogorsk nevyužili prvú možnosť získať Gagarinov pohár. V nedeľňajšom šiestom finále play off KHL prehrávali s CSKA Moskva ešte päť minút pred koncom 0:2, no gradujúcim tlakom vyrovnali a poslali duel do predĺženia. V ňom však obrat nedokonali, triumf hostí 3:2 zariadil po sto sekundách Michail Junkov. O držiteľovi prestížnej trofeje tak rozhodne až záverečný siedmy zápas, ktorý je na programe v utorok v Ľadovom paláci CSKA.

Moskovčania začali "boj o prežitie" zostra a už v 5. minúte viedli. Kiselevič vystrelil zápästím a Junkov pred bránkou tečoval puk do siete. Metallurg postupne hru vyrovnal a v závere tretiny ju dokonca ovládol, ale namiesto vyrovnania inkasoval, keď veľkú chybu pri vyvážaní puku z obranného pásma potrestal po Radulovovej prihrávke Telegin. Hosťom sa dýchalo ľahšie a na ich hre to bolo poznať.

Od začiatku tretej tretiny však začali brániť dvojgólový náskok a ustúpením od forčekingu otvorili domácim priestor na rozohrávku. Gradujúce dobýjanie Sorokinovej bránky napokon vyvrcholilo v 55. minúte, Mozjakin našiel Leeho a ten z prvej znížil. Od toho momentu bolo na ľade len jedno mužstvo, ktoré 63 sekúnd pred koncom vyrovnalo zásluhou Jána Kovářa. "Magnitka" však obrat nedotiahla do konca, po sto sekundách predĺženia rozhodol o všetkom z priestoru medzi kruhmi Junkov.

Finále play off KHL - 6. zápas:

Metallurg Magnitogorsk - CSKA Moskva 2:3 pp (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)

Góly: 55. Lee (Wolski, Mozjakin), 59. Jan Kovář (Mozjakin, Siomin) - 5. Junkov (Kiselevič, Kutuzov), 24. Telegin (Radulov), 62. Junkov (Mamin, Hjalmarsson). Rozhodovali: Ravodin, Odinš - Sivov, Šeljanin, vylúčení: 3:6, presilovky a oslabenia: 0:0, 7700 divákov (vypredané)