Manchester United postúpil do semifinále Pohára FA

Skóre sa vo východnom Londýne menilo až po zmene strán.

Na snímke vľavo hráč United Marouane Fellaini oslavuje gól v opakovanom zápase štvrťfinále anglického Pohára FA vo futbale West Ham United - Manchester United v Londýne 13. apríla 2016. Foto: TASR/AP

Londýn 14. apríla (TASR) - Futbalisti Manchestru United postúpili do semifinále Pohára FA. V stredajšom opakovanom zápase štvrťfinále triumfovali na ihrisku West Hamu United 2:1.

Skóre sa vo východnom Londýne menilo až po zmene strán. Prvý gól hostí strelil 18-ročný Marcus Rashford, ktorý sa efektne presadil technickou strelou zvnútra šestnástky. Na 2:0 zvýšil Marouane Fellaini. Belgický stredopoliar bol na začiatku i konci akcie v 67. minúte, keď do brány dorazil strelu Anthonyho Martiala.

"Kladivári" však nezložili zbrane. V 79. minúte znížil James Tomkins, v samom závere riadneho hracieho času mali veľké šance Andy Carroll a Cheikhou Kouyate. Manchester si napokon tesný náskok postrážil a tešil sa z postupu medzi elitné kvarteto.