Nitra zdolala Banskú Bystricu a ujala sa vedenia 2:0 na zápasy

Hokejisti HK Nitra vyhrali aj druhý domáci finálový zápas play off Tipsport Ligy 2015/2016, nad HC ’05 iClinic Banská Bystrica triumfovali po výsledku 3:2.

Útočník Nitry Tibor Kutálek (vpravo) strieľa prvý gól brankárovi Banskej Bystrice Jasonovi Bacashihuovi v prvom finálovom zápase play off Tipsport Ligy HK Nitra - HC ’05 iClinic Banská Bystrica 12. apríla 2016 v Nitre. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Nitra 13. apríla (TASR) - Hokejisti HK Nitra triumfovali v druhom domácom dueli finále play off Tipsport Ligy 2015/2016 nad HC ’05 iClinic Banská Bystrica 3:2 a v sérii vedú 2:0 na zápasy.

Finálová séria pokračuje ďalšími dvoma zápasmi na ľade Banskej Bystrice.

Tipsport Liga - finále - 2. zápas

HK Nitra - HC'05 iClinic Banská Bystrica 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

/stav série: 2:0/

Góly: 10. Bajtek (Štefanka, Baker), 26. Laliberté (Slovák, Ordzovenský), 49. Kutálek (Beca, Ručkay) - 35. Zigo (Bast), 51. Tománek (Sandgren).

Rozhodovali: Jonák, Müllner – Šefčík, Výleta, vylúčení na 2 min: 3:3, navyše Mezei (Nitra) 5+DKZ, Bajaruns (Banská Bystrica) na 10 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3600 divákov

zostavy:

Nitra: Valent – Ordzovenský, Milam, Mezei, Podhradský, Kuzma, Baker, König, Milo – Stloukal, Slovák, Laliberté – Kutálek, Beca, Ručkay – Bajtek, Štefanka, Macík – Pupák, Bene, Piačka

Banská Bystrica: Bacashihua – Ďatelinka, Majdan, Majeský, Hvila, Gründling, Matoušek, Roussel, Bajaruns, – Šmach, Bast, Tománek – Pujacs, Kytnár, Gillies – Čížek, Zigo, Lunter – Sandgren, Handzuš, Bortňák

Pozornosť hosťujúceho brankára otestoval v druhej minúte Podhradský, na druhej strane musel Valent zasahovať po šanci Bortňáka. Bystričania sa poučili z úvodného finálového zápasu, v prvej tretine boli aktívnejším tímom, ale šanca Kytnára ostala nepremenená. Trest prišiel v 10. minúte, strela Bakera ešte neskončila v bránke hostí, ale následná delovka Bajtek poslala Nitru do vedenia - 1:0. Po úvodnom presnom zásahu zlepšili "corgoni" defenzívu, až do konca prvej tretiny nepustili svojho súpera do žiadnej výraznejšej šance.

Rovnako ako v utorok, aj v druhom súboji patrilo druhé dejstvo Banskej Bystrici. V presilovke Majdan nastrelil žŕdku, o čosi neskôr Tománkova strela skončila opäť na konštrukcii. Nitra trestala nepremienanie šancí, v 26. minúte sa rútila na bránku dvojica Laliberté a Slovák. Bacashihua najskôr vyrazil strelu Slováka, ale dorážku Lalibertého už chytiť nedokázal - 2:0. V ďalších minútach držal Nitru vynikajúci Valent, ale aj on kapituloval. Päť minút pred koncom tretiny sa na druhý pokus presadil Zigo. Bystrica mala o dve minúty možnosť zrovnať skóre, ale Kytnár zoči-voči Valentovi nepremenil samostatný nájazd.

V tretej tretine sa viac hralo takticky, diváci dlho čakali na väčšiu šancu na oboch stranách. Čakanie stálo zato, v 50. minúte sa šikovne dostal pred brankára Kutálek a na radosť domácich dal tretí gól svojho tímu. Potom Mezei dostal päťminútový trest za napadnutie, čím dal Bystričanom šancu vyrovnať stav zápasu. Kontaktný gól prišiel už po deviatich sekundách presilovky, keď skóroval Tománek. Hostia síce tlačili v ďalších minútach, ale vyrovnávací gól neprišiel.