Slovensky zdolali Poľky v kvalifikácii na ME vo futbale

Zverenky trénera Zsolta Pakuszu majú po šiestich odohratých zápasoch na konte 9 bodov za tri víťazstvá a tri prehry.

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Poprad 12. apríla (TASR) - Slovenské futbalové reprezentantky zvíťazili v utorňajšom zápase kvalifikácie ME 2017 nad Poľskom 2:1. Skóre duelu v NTC Poprad otvorila po pol hodine hry hosťujúca Daleszczyková. V druhom polčase však Slovenky pridali a podarilo sa im v 76. minúte po premenenej jedenástke Vojtekovej vyrovnať. V nadstavenom čase Hmírová rozhodla o ich cennom triumfe.

Zverenky trénera Zsolta Pakuszu majú po šiestich odohratých zápasoch na konte 9 bodov za tri víťazstvá a tri prehry. V tabuľke sa posunuli už na 2. priečku za suverénne Švédsko. Najbližšie sa predstavia 2. júna v Dánsku, ktoré má sedem bodov, ale odohralo o dva zápasy menej.

Na finálovom turnaji ME bude hrať až 16 výberov, domáce Holanďanky majú účasť ako organizátor automatickú. Na šampionát postúpi osem víťazov kvalifikačných skupín, šesť najlepších druhých a o poslednú miestenku odohrajú baráž zvyšní dvaja druhí.

Kvalifikácia ME 2017 žien

4. skupina (NTC Poprad):

SLOVENSKO - Poľsko 2:1 (0:1)

Góly: 76. Vojteková (z 11 m), 90.+3 Hmírová - 30. Daleszczyková. Rozhodovala: Azzopardiová (Malta), ŽK: Ondrušová, Šušková, Hmírová - Daleszczyková, Balcerzaková.

Zostava SR: Korenčiová - Šušková, Haršányová, Fischerová, Vojteková - Hmírová, Bíróová, Ondrušová, Bartovičová - Škorvánková - Horešová (72. Koleničková)