Slováci prehrali aj v poslednom zápase, tentoraz s Maďarskom

V A-skupine kvalifikačného turnaja v Terste obsadili poslednú 6. priečku.

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Terst 7. apríla (TASR) - Ani vo svojom poslednom zápase na turnaji v Terste nedokázali slovenskí vodnopóloví reprezentanti zvíťaziť a favorizovaným reprezentantom Maďarska podľahli 7:16. V A-skupine kvalifikačného turnaja v Terste obsadili poslednú 6. priečku. O šancu na postup na OH do Ria de Janeiro prišli už po stredajšej prehre s Francúzskom. Miestenku na olympiádu získajú štyri najlepšie tímy z turnaja v Terste.

Slováci si boli vedomí, že na OH už postúpiť nemôžu, ale s turnajom v Taliansku sa chceli rozlúčiť dobrým výsledkom. Favoritovi zápasu v prvej štvrtine statočne vzdorovali (5:4), no druhá už vyznela jednoznačne v prospech Maďarska. Slováci sa nevyhli viacerým chybám, ktoré súper potrestal. Pred druhým polčasom prehrával slovenský výber o päť gólov. V tretej i štvrtej štvrtine sa Slovákom nedarilo najmä v koncovke, naopak maďarský tím ešte zvýšil svoje víťazstvo. Maďari boli už istými postupujúcimi do štvrťfinále a víťazstvom nad Slovenskom si poistili prvú priečku v tabuľke A-skupiny.

Kvalifikácia, OH, Terst:

Maďarsko - Slovensko 16:7 (5:4, 5:1, 2:1, 4:1)

Zostava a góly SR: Kozmér, Hruška - Faměra 1, Zaťovič, Furman, Ďurík 1, Baláž 1, Seman, Tkáč 1, Úradník 1, I. Szabo, Kolárik 2, Brúder.