Tybor vyhral kráľovskú etapu na Okolo Maroka

Slovenský cyklista zvíťazil po dlhom samostatnom úniku, keď pelotónu ušiel 80 km pred cieľom. Piata etapa najťažších pretekov Afriky merala 193 km a viedla z mesta Marakeš do mesta Ouarzazate.

Na archívnej snímke slovenský cyklista Patrik Tybor Foto: TASR - Pavol Ďurčo

Ouarzazate 5. apríla (TASR) - Slovenský cyklista Patrik Tybor z Dukly Banská Bystrica vyhral v utorok kráľovskú etapu pretekov Okolo Maroka. Tybor zvíťazil po dlhom samostatnom úniku, keď pelotónu ušiel 80 km pred cieľom.

Piata etapa najťažších pretekov Afriky merala 193 km a viedla z mesta Marakeš do mesta Ouarzazate. Celý deň ju sprevádzal silný vietor a chladné, daždivé počasie. V cieli na pretekárov čakala púštna búrka. Počasie tak ovplyvnilo i celkové poradie. Spôsobilo viaceré pády, ktoré vyvolali odstúpenie lídra pretekov Maročana Eddina Mraouiho. Tybor sa tak v priebežnom poradí posunul na 2. miesto.